Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas ceļojums (5)

Džūdija Darvinā

Laikraksts Latvietis Nr. 567, 2019. g. 19. nov.
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Adelaides upes kara kapsētā. FOTO Suzanna Zariņa.

Es pats pie bifeļa Čārlija. FOTO Suzanna Zariņa.

Ceturtais turpinājums. Sākums LL563, LL564, LL565, LL566.

Pie Ličfildas parka robežas atrodas Bečelora miestiņš, kur jau 1874. g. darbojās Rum Džungļu krodziņš un ēdnīca; būvēti, lai kalpotu zemes telegrāfu līnijas būvei, bet 1949. g. turpat netālu atrada urāna slāni, un arī drīz pēc tam sāka darboties raktuves. Austrālijas pirmā urānu raktuve. Raktuve darbojās rosīgi līdz pat 1970. g. sākumam, bet šodien telpās, kur agrāk dzīvoja raktuves darbinieki, darbojas Bečelora Iezemiešu augstskola.

Pie galvenās šosejas griežamies vēl uz dienvidu pusi un Adelaides Upi.

Adelaides Upes dibināšana arī saistās ar telegrāfa līnijas būvi, bet varbūt vēl svarīgāk – ar zelta atrašanu un raktuvēm tālāk uz dienvidiem Pain Krīkā (Pine Creek). Tur bija ne tikai obligātais krodziņš, bet arī policijas garnizons un pat dzelzceļu stacija. Otrā pasaules kara laikā šeit atradās milzīga kara bāze, kara slimnīca un kazarmas vairākiem tūkstošiem kareivju. Pēc Darvinas bumbošanas 1942. gadā uz šejieni pārcēlās Austrālijas un Amerikas kara komandas.

Šodien viss šeit ir kluss un mierīgs.

Netālu, ārpus pilsētiņas, atrodas kapsēta, kura veltīta tiem, kas zaudējuši savu dzīvību kara dēļ. Šeit apbedītas 63 civilpersonas un 434 militārie; šī ir Austrālijas trešā vislielākā kara kapsētā. Atstājām ziedus. Turpat ēnā zem kokiem pasēžam, un meitenes atminas savu tēvu un vectēvu. Abi dienējuši un cietuši pasaules karos, un laimīgā kārtā atbraukuši mājās nodzīvot savu laiku savās ģimenēs.

Pilsētiņā iegriežamies krodziņā. Ieejot bārā, priekšā stāv milzīgs bifelis vārdā Niks, bet labāk pazīstams kā Čārlijs, Krokodila Dendija pretinieks, filmas aktieris! Laimīgā kārtā, nu vismaz mums šai brīdī, Niks mira 2000. gada 24. aprīlī. Milzīgs gan. 1000 kg un starp ragu galiem mērs rāda 2,25 metrus.

Prasu bārmenim, vai viņš ir bijis šeit ilgāku laiku un vai viņš zināja, ka Krokodila Dendija raksturojums attēlo latvieti Hariju Blūmentālu – krokodilu mednieku un prāvu dzērāju šai pat krodziņā. Atbild, nē, – ko varu piedāvāt, lai tavas slāpes remdētu? Paņemu vēsu alutiņu pats sev un baltvīnus – meitām.

Turpat klāt virtuve, un nopērkam sīkas uzkodas. Būs pusotras stundas brauciens atpakaļ uz mājām, un labprāt pagaidīsim uz varenāku uzēšanu tur. Siekalas jau tek pēc saldām austerēm.

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com