Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


18. novembris Adelaidē „Amber Aged Care“

Latvijas goda konsuls Valdis Tomanis uzrunāja klātesošos

Laikraksts Latvietis Nr. 568, 2019. g. 27. nov.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No labās: Valdis Tomanis, Margota Puķīte, Ints Puķītis. FOTO no Margotas Puķītes personīgā arhīva.

No kreisās: Margota Puķīte, Ints Puķītis. FOTO no Margotas Puķītes personīgā arhīva.

Katru gadu, cik es varu atcerēties, 18. novembrī Baltiešu aprūpes mājā, atzīmējot mūsu valsts svētkus, tiek uzvilkts Latvijas karogs. Arī tiek atzīmēti igauņu un lietuviešu valsts svētki viņu valsts svētku laikā. Visi, kas tur dzīvo, ir pieraduši, ka ir svarīgi pulcēties pie karoga masta un, cik katrs spēj, nodziedāt savas valsts himnu. Tā tas bija pirmdien, 18. novembrī, plkst.13.30, kad I. Puķītis un Latvijas goda konsuls Dienvidaustrālijā Dr. V. Tomanis uzvilka Latvijas karogu.

Amber Aged Care dzīvo 6 latvieši, bet uz karogu uzvilkšanu ieradās ap 20. Kad noskanēja pirmie himnas vārdi, visi, kas spēja, tūlīt cēlās kājās, kaut viņi nebija latviešu izcelsmes un nerunāt latviski, visi saprata, kas notiek, un attiecīgi piedalījās šajā mūsu svinīgā brīdī kopā latviešiem, ar kuriem līdzās dzīvo.

Kad karogs bija droši nostiprināts pie masta, visi devāmies uz ēdamzāli, kur pie klātiem galdiem pulcējās iemītnieki, viesi un darbinieki. Uz katra galda bija mazs Latvijas karodziņš, un katram tika piedāvāti atspirdzinājumi un kliņģeris. Dr. V. Tomanis uzrunāja klātesošus, visus apsveicot gan latviski, gan angliski. Pēc tam viņš pakavējās kādu laiku, pieejot pie gandrīz visiem. Bija ļoti patīkami noskatīties no malas, ka cilvēki kaut viens otru tik bieži nesatiek, tomēr atceras. Tā tas bija ar Valdi, jo daudziem no Amber Aged Care iemītniekiem viņš ir bijis zobārsts, saticis mūsu latviešu sabiedrības sarīkojumus un ne tik sen valsts svētkos Tālavā.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com