Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sekmīgi aizvadīts PLEIF – 2019

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Valmierā

Laikraksts Latvietis Nr. 569, 2019. g. 3. nov.
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PLEIF_2019

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Valmierā. FOTO Uģis Brālēns.

Pirmais panelis. FOTO Uģis Brālēns.

Prezidents Egils Levits (centrā). „The Red Jackets“ balvas pasniegšana. FOTO Uģis Brālēns.

Rīcības komiteja un vadītāji. FOTO Uģis Brālēns.

Latvija pasaulē jāpopularizē kā dabiska, ekoloģiska, kultūras bagāta un radoša valsts, secināts 2019. gada 21. un 22. novembrī Valmierā notikušajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā. Šajā latviešu uzņēmēju forumā piedalījās 357 dalībnieki no 14 dažādām valstīm – no Latvijas, Brazīlijas, Kanādas, Vācijas, Horvātijas, Norvēģijas, Īrijas, Lielbritānijas, Austrālijas, ASV, Ķīnas, Singapūras, Zviedrijas un Taizemes.

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte uzsvēra, ka nupat aizvadītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums noslēdzies ar vērtīgām atziņām. „Šo abu foruma dienu laikā mēs aizskārām ļoti būtiskus jautājumus, un es patiešām ticu, ka pēc šīm diskusijām, sarunām un prezentācijām mēs varēsim spert nākamo soli un sākt virzīt procesus valstiskā līmenī, lai veicinātu Latvijas tēla un mūsu ekonomikas attīstību,“ norādīja Kristīne Saulīte.

Forumā secināts, ka Latvijas stāsts pašlaik veiksmīgāk stāstāms, akcentējot trīs šķautnes: dabu, sadarbību un radošumu. Lietderīgi būtu novērtēt, atbalstīt un ieguldīt jau esošajos veiksmes stāstos, iniciatīvās un darītājos, kas nes Latvijas vārdu pasaulē. Diskusijās par konkurētspējīgu izglītību atzīts, ka pedagogiem būtu jāvada mācību stundas, nevis tikai diktējot informāciju, bet mudinot skolēnus un studentus līdzdarboties un strādāt, nevis tikai klausīties. Izglītības sistēmā būtiski piesaistīt un noturēt skolotājus un profesorus, kuri domā par katra skolēna un studenta izaugsmi, kuri rada papildu iedvesmu un radošumu.

Latvijai ir, ko piedāvāt ārzemju talantiem. Primāri viņi meklē drošību, mājokli un labvēlīgu vidi savai ģimenei. Šobrīd vērojams vispārējas valsts stratēģijas trūkums talantu piesaistei. Patlaban ar talantu piesaisti nodarbojas uzņēmēji, saskaroties ar daudziem birokrātiskiem šķēršļiem. Turklāt sabiedrībā ir izteikti jūtams tolerances trūkums, saskaroties ar profesionāļiem no citām valstīm, izskanējis no foruma dalībniekiem. Diskutējot par to, ko stāstīt darījumu partneriem ārzemēs par Latviju, forumā tika uzsvērts, ka jāstāsta par mūsu izcilajiem sasniegumiem, uzņēmumiem, indivīdiem un valsti kā tādu, tas palīdz izglītot, saprast, ka mums patiesi ir ar ko lepoties, un mēs visi esam Latvijas vēstneši pasaulē.

21. novembrī un 22. novembrī Valmierā aizvadītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF) bija jau sestais pēc kārtas. To organizēja PBLA un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, biedrību Valmieras Attīstības aģentūra Amerikas Tirdzniecības palātu (AmCham), biedrību The Red Jackets un biedrību Ar pasaules pieredzi Latvijā.

PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com