Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinām uz 36. Jaunatnes dienām!

Atklāšana un Jaunatnes dienu vēstures izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL36JD_DS

No kreisās: Lija Andersone un bibliotekāre Vita Saltupa Melburnas Latviešu biedrības bibliotēkā sakopo informāciju par iepriekšējām Jaunatnes dienām. FOTO Anita Andersone.

Balles plakāts 19.JD 1980. gadā.

Afiša 15. Jaunatnes dienām 1976. gadā.

Jaunatnes dienu Atklāšana notiks 27. decembrī plkst.18.30, Melburnas Latviešu nama foajē telpā. Uzrunas teiks Lija Andersone, 36. Jaunatnes dienu vadītāja un Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde. Priekšnesumus sniegs īpaši šīm Jaunatnes dienām izveidots jauniešu koris ar koristiem un mūziķiem no Sidnejas un Melburnas. Sidnejas koristus gatavo Aija Dragūna un Melburnas – Jolanta Lārmane. Jaunieši uzstāsies ar četriem skaņdarbiem, no kuriem divi ir no 2020. gada Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuāru. Dziesmu svētku repertuārs tiek apgūts ar ieceri, ka vairāki Austrālijas jaunieši piedalīsies Svētkos nākamā gada jūlijā, Mežaparka estrādē. Jaunatnes dienu laikā notiks Dziesmu svētku repertuāra apmācības ar Latvijas virsdiriģentu Gintu Ceplenieku.

Pēc Atklāšanas viesi tiks aicināti sekot mūzikas skaņam uz Lielo zāli, kur Atklāšanas svētki turpināsies ar Danču vakaru un vakariņām.

Pusstundu pirms Atklāšanas Latviešu nama Mazajā zālē būs iespēja apskatīties Jaunatnes dienu vēstures izstādi.

Lijai Andersonei bija interese par Jaunatnes dienu vēsturi un attīstību un viņai radās ideja izveidot izstādi, apkopojot nedaudz informācijas par katrām Jaunatnes dienām. Izstādē būs iekļauti bijušo Jaunatnes dienu logotipi, JD vadītāju fotogrāfijas un viņu atmiņas, kā arī dažādi eksponāti, ieskaitot programmas, T-krekli, biļetes un citas piemiņas lietas.

Pirmās Jaunatnes dienas notika Melburnā 1962. gadā. Pirms 1962. gada Melburnā bija vairākkārt bijušas Viktorijas Jaunatnes dienas, bet šie svētki bija vietēji. Sešdesmito gadu sākumā Ruta Priedkalne uzsāka Austrālijas mēroga jauniešu svētkus, kuru tradīcija turpinājās vēl šodien. Draugs, Jānis Daliņš, atceras: „Jauniešu sabiedrībā netrūka gaišu prātu, taču Ruta izcēlās ar savu drosmi un apņēmību darīt kaut ko jaunu... iedvesmot, iedrošināt (pārliecināt) jauno paaudzi iesaistīties kopienas dzīvē.“

Lija cer, ka šī izstāde būs sākums plašākam Jaunatnes dienu vēstures apkopojumam, un ka laika gaitā informācija tiks digitalizēta un publicēta LJAA mājaslapā.

Anita Andersone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com