Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Atbalstāms muzejs

Laikraksts Latvietis Nr. 572, 2019. g. 23. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ziemassvētki jau klāt, un gads tuvojas beigām. Austrālijā patlaban ir karstā vasara, un Ziemassvētku laiks ir saistīts ar ikgadējo garo atvaļinājumu. Latvijā, turpretim, ir ne pārāk aukstā ziema, un vienīgās brīvdienas ir trīs dienas Ziemassvētkos un divas dienas Vecā/Jaunā gadā.

Latvieši ir dzīvojuši Austrālijā pāri par simts gadiem, un, vairāk vai mazāk, ir pieraduši pie nepareiziem gadalaikiem. Mums ir Austrālijā izveidojusies sava latviskā dzīve gan daļēji pakļaujoties vietējiem apstākļiem, gan daļēji turoties pie Latvijas līdzņemtā mantojuma.

Manuprāt, ir svarīgi dokumentēt un plašāk parādīt, kā latvieši dzīvo un ir dzīvojuši Latvijā ārpus Latvijas. Ko mēs zinām par latviešu dzīvi Dienvidamerikā? Ko Latvijas latvieši zin par latviešu dzīvi visās plašās Latvijas kolonijās? 10-20% latviešu ir dzīvojuši ārpus Latvijas visos pēdējos simts gados.

Tieši Austrālijas latviete vada muzeju un pētniecības centru Latvieši pasaulē, kurš gatavojas formālai Kultūras ministrijas akreditācijai. Muzejs patlaban apstrādā krājumu atbilstoši Muzeju likuma prasībām.

Tā kā muzeja tēma ir tieši ārzemju latvieši, tad arī pienāktos ārzemju latviešiem to finansiāli atbalstīt. Muzejam Latvieši pasaulē nav uzkrāti miljoniem dolāru, tāpēc ir svarīgi to dāsni atbalstīt, sevišķi patreizējā līdzekļu vākšanas akcijā, kurā līdz šī gada beigām jāieņem $15 000. Tas ir salīdzinoši pieticīgs mērķis, bet, lai nodrošinātu pilnvērtīgu muzeja darbību ar pastāvīgu ekspozīciju, ir vajadzīgi turpinoši ziedojumi.

Vēlu visiem lasītājiem priecīgus Ziemassvētkus!

GN
2019. g. 23. dec.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com