Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas ceļojums (10)

Džūdija Darvinā

Laikraksts Latvietis Nr. 572, 2019. g. 23. dec.
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Noslēgums. Sākums LL563, LL564, LL565, LL566, LL567, LL568, LL569. LL570, LL571.

Mūsu viesošanās Darvinā tuvojās uz beigām. Palikuši tikai divas dienas. Esam daudz ko redzējuši un darījuši. Žēli gan, ka slavenais jūrmalas tirgus Mindil Bīč un pilsētas brīvdabas kino nedarbojās vasaras laikā no pirmā decembra. Džūdijai pašai tos būs jāpiedzīvo kādu citu reizi.

Tomēr, vēl katru sestdienu darbojās Parap sādžas tirgus, un ejam aplūkot. Darviniešiem šis tirgus ir ļoti iemīļots, it sevišķi vasaras laikā, kad Midil Bīč tirgus nedarbojas. Ierodamies īsi pirms pusdienas laika, un grūti atrast vietu, kur atstāt Bertī. Vietējie ceļas agri, pirms saule pārsilda dienu, un viņiem laimējas tuvākās stāvvietas. Beidzot atrodam vietu un ejam lūkoties.

Tirgū darbojās daudz un dažādi stendi. Var iepirkt vietējos dārzeņus, augļus un dažādus maizes piedāvājumus, kā arī rokdarbus, kokgriezumus, aborigēnu mākslas darbus un daudz vēl citu nepieciešamu mantu. Tā ka jau nāk uz pusdienas laiku, mēs dziļāk ieskatāmies ēdienu stendos. Tie ir arī daudz un dažādi. Piedāvājumi gatavoti no dažādām pasaules virtuvēm, jo šeit, Darvinā, iedzīvotāji cēlušies no daudzām pasaules malām. It sevišķi mānāmi daudzi no Dienvidāzijas un Indijas rajoniem. Mums arī labi garšo sārti, pikanti ēdieni, cepti ar ķiplokiem un pipariem. Sapērkamies un pasēdam zem kupla, ēnaina koka, no kura karājās milzīgi lielas un garas pupas. Ceram, ka būs droši tur pasēdēt.

Paēduši dodamies atpakaļ uz mājām. Tur, pie ūdens malas, būs vēsāk, un varēsim atkal papeldēties brīvdabas baseinā.

Suzannai ienāk prātā doma vēlreiz noskatīties saulrietu. Šoreiz no Darvinas kazino dārza, jo tur lielisks skats uz rietumu pusi un jūru. Dodamies tur un pasēžam, kamēr dziļi sarkanā saule nosēžas jūrā un atspoguļo vakara blāzmu debesīs. Bija gan vērts šis brauciens, jo rīt būsim jau ceļā atpakaļ uz mājām.

Pienācis beidzamais rīts Darvinā, un pie brokastīm pārrunājam redzēto un darīto. Žēl gan, ka dažas atrakcijas bija jau slēgtas sakarā ar vasaras slapjo sezonu, un ka nebija atļauts Bertī izmantot tālākam izbraukumam, bet tomēr pavadītais laiks bija jauks un interesants. Sevišķi patīkama bija iespēja baudīt Darvinas sārtos saulrietus. Tie bija vienreizēji krāšņi. Labi, ka ir vairākas vietas, kur var noskatīties šo vakara gleznu pie glāzes vīnu vai alutiņa.

Nolēmām beidzamās pusdienas pavadīt Darvinas ūdensslēpju, motorlaivu klubā, kur bijām noskatījuši viskrāšņāko saulrietu. Un tā arī sanāca.

Gatavojoties atpakaļceļam mājās, Džūdija uzprasīja, nu kur būs nākošais sirojums?

Kristapam janvārī būs jau 70 gadiņi, vai brauksiet kaut kur? Vai varbūt ņemsit mani arī līdz? Man ļoti patīk ar jums ceļot!

Suzanna iebilda, ka svinēsim mājās. Paši krājam naudu braucienam uz Latviju novembrī, jo Kristapa tētis dzima 18. novembrī un, kopā ar Latviju, viņam paliek 100 gadiņu. Un vēl, pirms tam, manu dzimšanas dienu augustā, svinēsim Ņujorkā!

Klausoties, galviņā jau sāku krāt naudiņu. Tomēr, ceļot un baudīt, kā citi dzīvo, ir ļoti interesanti un patīkami.

Bērniem atstāsim māju un parādus!

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com