Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Austrālija deg

Laikraksts Latvietis Nr. 573, 2019. g. 26. dec.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Austrālija deg. Meža ugunsgrēki šogad ir sevišķi lieli un nikni. Pa visu Austrālijā šajā mežu ugunsgrēku sezonā jau izdeguši kādi 3,7 miljons hektāru. Tie ir 37 000 kvadrātkilometru, kas platības ziņā būtu aptuveni kvadrāts ar katras malas 190 km garumā. Salīdzinājumā, visa Vidzeme ir tikai 25 983 kvadrātkilometrus liela.

Kamēr es šo rakstu, Zilos kalnos pie Sidnejas nesavaldīts deg tā sauktais Gospers Mountain ugunsgrēks. Platība 488 174 hektāri. Tam tieši blakus dienvidu pusē ir Grose Valley ugunsgrēks – nesavaldīts, 64 241 hektāri. Ziemeļu pusē blakus ir Kerry Ridge ugunsgrēks – nesavaldīts, 110 830 hektāri. Ziemeļaustrumu pusē blakus ir Little L Complex ugunsgrēks, kurš „tiek savaldīts“ – 139 681 hektāri. Dienvidaustrumu pusē blakus ir Three Mile ugunsgrēks – savaldīts, 45 944 hektāri. Šie visi saplūduši kopā vienā lielā ugunsgrēkā. Lielceļš, kas ved ārā no Sidnejas rietumu virzienā ir slēgts.

Green Wattle Creek ugunsgrēks plosās nesavaldīts 200 050 hektāros dienvidrietumos no Sidnejas, un lielceļš uz Kanberu un Melburnu ir slēgts.

Aprakstītie ugunsgrēki ir tikai daļa no visiem, kuri patlaban deg. Vismaz 9 cilvēki ir gājuši bojā, un pāri par 2500 ēkām ir nodegušas.

Viena no klimata maiņas jeb pasaules sasilšanas sekām ir tas, ka ugunsgrēki notiks biežāk un postošāk. Lielās temperatūras nāks biežāk un augstākas.

Protams, klimatu maiņa nav ugunsgrēku izcelšanās tiešais iemesls, bet tikai apstākļu radītājs, un varbūt tāpēc vēl ir cilvēki, kuri apšauba zinātnieku vienprātību par klimatu maiņas esamību un izcelsmi.

Kamēr Austrālija deg, ir vērts nopietni domāt par to, ko mēs paši varam darīt, lai apturētu pasaules sasilšanu.

GN
2019. g. 26. dec.

Aktuālās ziņas par ugunsgrēkiem

Jaundienvidvelsā -->
Dienvidaustrālijā -->
Viktorijā -->Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com