Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunā Gaita“ Nr. 299

Ziemas numurs nonācis abonentu rokās

Laikraksts Latvietis Nr. 573, 2019. g. 26. dec.
Juris Žagariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Jaunā Gaita“ Nr. 299.

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai numurs JG299 nonācis abonentu rokās Latvijā. Drīz tas būs nonācis lasītāju rokās arī visur citur pasaulē, kā arī daudzās bibliotēkās Latvijā. Par lētu naudu nopērkams tas būs Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, Galerijā Istaba, Apgāda Zinātne veikalā un pie Latvijas Okupācijas muzeja grāmatu galdā.

Dzejoļu kopas ir no Leona Brieža, Bārbalas Simsones, Kaspara Zalāna, Elīnas Līces un Ilonas Ķepales. Prozas mākslu īsstāstos piedāvā Anete Piņķe, Ilze Lāce-Verhaeghe, Zane Zusta, Inguna Bauere un Vija Laganovska.

Teksta fragmentus un attēlus no savas topošās grāmatas Bestiāriju metamorfozes māksliniece Lilija Dinere ievada ar paskaidrojumu, ka šo „neparasto un reizē ikdienišķo būtņu enciklopēdiju“ viņa veidojusi divdesmit gadu garumā.

Amerikas latviešu mākslas apvienības prezidente Linda Treija iepazīstina ar Ievu Krūmiņu, tekstilmākslinieci, kura no plastmasas atkritumu skrandām uzbur zeltainas pļavas, mirgojošus cilvēku pūļus, naktstauriņus, bruņu kreklus, arī uz šī numura vāka redzamo fantāzijas tēlu klāstu. Abu mākslinieču mākslas attēli bagātina daudzas žurnāla lapaspuses.

Komponiste – mūzikas pedagoģe Dace Aperāne dalās ar spilgtiem iespaidiem no šīgada koncerta sezonas Rīgā.

Teātra mākslas nodaļā Laima Martinskis iejūtīgi atskatās uz aktiera, mazā teātra sanfrancisko dibinātāja un vadītāja Laimoņa Siliņa (1926-2019) dāsni raženo mūžu. Rakstnieks – dramaturgs Andris Zeibots iepazīstina ar lugu recenzēšanas teorētiskās bāzes galveniem instrumentiem. Kristiāna Štrāle-Dreika, lugu datubāzes lugas.lv veidotāja un biedrības Dramaturgu asociācija vadītāja, dalās ar īsu, uz skatuves uzvedamu skeču Šķīstības solījums.

Daudziem pazīstamais Otto Ozols (īstā vārdā Mārtiņš Barkovskis) sniedz savu atbildi uz jautājumu Kā latviešu valodai izdzīvot globalizācijas caurvējos?

Grāmatu apskatu nodaļā ir š.g. novembrī Dieva mierā gājušās mākslinieces Džemmas Skulmes ievadraksts no Hansa Joahima Gerbera un Ojāra Spārīša grāmatas Edgars Vinters. Gaisma. Krāsas. Noskaņas. Anita Liepiņa raksta par Ingas Žolūdes vienā sējumā saliktiem romāniem Silta zeme (2008) un Materia botanica (2019), Lāsma Gaitniece par Gunitas Lagzdiņas Ieraudzīt varavīksni un Kristīne Ilziņa par Lienītes Mednes-Spāres Dziedošās smiltis.

Nodaļā Dažos vārdos – Jaunās Gaitas redkolēģija uzskaita kopš JG rudens numura tapušās grāmatas, dažus ievērojamus kultūras notikumus un apbalvojumus.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstulijuris.zagarins@gmail.com vai apmeklējiet mājas lapu http://jaunagaita.net, kur varat arī ieskatīties Jaunās Gaitas arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Juris ŽagariņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com