Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


36. AL Jaunatnes dienu Rīcības komitejas priekšsēdei

Lijai Andersonei

Laikraksts Latvietis Nr. 574, 2020. g. 1. janv.
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

AL36JD_DS

Mīļie jaunieši!

Šodien Jūs svinat 36. Jaunatnes dienu sākumu. Lai tiktu līdz sākumam, ir jābūt daudz priekšdarbiem.

Lai tiktu līdz priekšdarbiem, ir jābūt pārliecībai un uzdrīkstēšanai. Pārliecībai, ka tas ko darīs ir jādara, un uzdrīkstēšanās, ka to varēs izdarīt.

Kad pirms turpat kā simtspiecdesmit gadiem mācītājs Juris Neikens nodomāja Dikļos rīkot vīru koru koncertu, vai viņš varēja iedomāties, ka no tiem izaugs varenie Latvijas Dziesmu svētki, kādus mēs tos pazīstam tagad?

Kad Jūsu vecvecāki, vai vecvecvecāki iebrauca Austrālijā un 1951. gadā, Dziesmu svētku paraugā, sarīkoja pirmās Kultūras dienas, vai viņi varēja iedomāties, ka nākamgad tās tiks rīkotas jau 58. reizi?

Un kad 1962. gadā Melburnas jauniete Ruta Priedkalne, būdama neapmierināta ar to, ka jaunieši netiek pie teikšanas Kultūras dienu rīkošanā, nodomāja, ka jauniešiem būtu pašiem jārīko savas Jaunatnes dienas, vai viņa un viņas līdzgaitnieki varēja iedomāties, ka šodien pēc 57 gadiem, tepat Melburnā, Jūs svinēsiet 36. Jaunatnes dienas?

Esmu pārliecināts, ka atbilde uz visiem šiem jautājumiem ir – nē!

Viņi visi darīja un rīkoja, jo bija pārliecināti, ka tas, ko darīja tajā brīdi, bija vajadzīgs un ka tas ir jādara. Nākamie, kas tad nāca aiz viņiem, redzēja, ka visi šie pasākumi ir labi un vērtīgi, un ķērās pie darba, lai tos atkārtotu un papildinātu.

Tiesa, kā Dziesmu svētkiem, tā Kultūras dienām un Jaunatnes dienām ir bijuši brīži, kad bija grūtības tos sarīkot, un daudzi šaubījās, vai ir vērts, vai ir iespējams, turpināt. Jaunatnes dienām šis brīdis bija, kad 1980. un 90. gados Austrālijas valdības nolēma, tūrisma labā, izretināt maija skolu brīvdienas, un vairs nebija neviena nogale, kad pavalstīs sakrita brīvdienas.

Kad nolēma Kultūras dienas rīkot tikai katru otro gadu, tad uzreiz kalendārā pavērās spraudziņa, un Jaunatnes dienas varēja atkal atdzimt visā savā agrākajā greznumā.

Jums, jauniešiem, ir spēja lietas saredzēt, kā tās varētu būt, un ja ir degsme un griba to īstenot, tad panākumi ir garantēti. Paldies visiem, kas jau ir darījuši, un veiksmi tiem, kas šajās dienās vēl darīs!

Novēlu visiem – gan rīkotājiem, gan dalībniekiem, gan skatītājiem jaukas un priekiem pilnas 36. Jaunatnes dienas!

Jānis Čečiņš,
Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē Kultūras fonda priekšsēdis
2019. g. 27. decembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com