Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


36. Jaunatnes dienu priekšsēdes uzruna Atklāšanā

Baudīsim šo nedēļu kopā

Laikraksts Latvietis Nr. 575, 2020. g. 9. janv.
Lija Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL36JD_DS

Lija Andersone 36. Jaunatnes dienu atklāšanā. FOTO Lūkas Elberts.

LV100_KM_PBLA

Sveicu visus 36. Jaunatnes dienās!

Es vēlētos apliecināt, ka Jaunatnes dienas tiek rīkotas uz Kulinu tautas Buong Vurrung zemes, kuri vairāk nekā 60 000 gadu ir dziedājuši savas dziesmas un uzturējuši savu kultūru. Es apliecinu, ka suverenitāte nekad netika nodota, un ka līgums („treaty“) nekad nav bijis parakstīts. Mēs esam pateicīgi par iespēju svinēt mūsu latvisko mantojumu uz šīs zemes un izsakām cieņu pagātnes, tagadnes un topošajiem vecajiem („elders“), kā arī visiem aborigēnu cilvēkiem, kuri šodien šeit atrastos.

Paldies, ka jūs esat sabraukuši Melburnā. Ir bijis jauks izaicinājums, kopā ar manu komiteju sastādīt programmas un tagad jums to pasniegt. Es pati nevaru sagaidīt redzēt visu, ko mūsu jaunieši spēj darīt – no uzstāšanās līdz rīkošanai un būt kopā latviskā vidē.

Šī nedēļa ir pateicības apliecinājums visiem, kuri šeit esam sanākuši kopā – tostarp mūsu vecvecāki un vecāki – kuri mūs veda uz latviešu skolām, sūtīja mūs uz Tērveti, 3x3 un Vasaras vidusskolu, lai runātu ar mums un mācītu mums, cik svarīga ir latviešu kultūra kā mūsu dzīves sastāvdaļa. Paldies!

Un jauniešiem šī nedēļa ir kulminācija jūsu aizrautībai un sajūsmai par savu mantojumu. Es patiesi ceru, ka jūs baudīsiet šo nedēļu, un jums būs patiešām patīkami pavadīts laiks.

Baudīsim šo nedēļu kopā – vai esat jaunietis, vai vecāks, kā arī visi, kas jūtas jaunieši sirdīs!

Lija Andersone,
36. JD priekšsēde
27.12.2019.

Red.: Uzruna bija latviešu un angļu valodā.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com