Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Zīmīga simtgade

Ārlietu ministrs svinībās Igaunijā

Laikraksts Latvietis Nr. 580, 2020. g. 4. febr.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (2. no labās) Tartu miera līguma simtgades svinībās Igaunijas pilsētā Tartu. FOTO LR Ārlietu ministrija.

2020. gada 2. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Tartu miera līguma simtgades svinībās Igaunijas pilsētā Tartu.

„Esmu pateicīgs par iespēju būt kopā ar igauņiem, lai atzīmētu Tartu miera līguma simtgadi. Pirms simts gadiem Tartu miera līgums radīja jaunu realitāti mūsu Baltijas reģionā. Latvijas un Igaunijas Neatkarības kari noslēdzās ar uzvaru un mūsu valstu neatkarības izveidošanu. Svarīgi, ka Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Somijas tautas izmantoja savas pašnoteikšanās tiesības, izveidoja suverēnas valstis un atbrīvojās no Krievijas, kas noslēdzās ar mūsu valstu starptautiskas atzīšanas de iure un pilntiesīgas dalības starptautiskajā sistēmā. Mēs esam gājuši cauri neatkarības kariem, okupācijai un neatkarības atgūšanai, un mēs zinām brīvības vērtību. Mēs turpināsim atbalstīt pasauli, kuras pamatā ir starptautiskās tiesības, multilaterālisms un tiek augstu vērtēta sadarbība starp sabiedrotajiem un partneriem. Mēs nepieļausim mēģinājumus pārrakstīt vēsturi, jo tas var atkal pavērt ceļu tumšāko vēstures lappušu atkārtošanai,“ savā uzrunā sacīja E. Rinkēvičs.

Vizītes laikā Latvijas ārlietu ministram notika darba pusdienas ar Igaunijas, Somijas un Polijas ārlietu ministriem, kuras laikā puses pārrunāja Eiropas Savienības (ES) Daudzgadu budžetu, ES paplašināšanās politiku, ES Austrumu politikas, drošības situācijas reģionā un transatlantiskās sadarbības jautājumus.

Informācijai:

Tartu līgums jeb Igaunijas un Padomju Krievijas miera līgums tika noslēgts 1920. gada 2. februārī, pēc Igaunijas brīvības cīņām. Līgums noteica, ka Padomju Krievija bez ierunām atzīst Igaunijas neatkarību un uz visiem laikiem atsakās no visām tiesībām uz Igaunijas teritoriju. Līgums 1920. gada 30. martā tika ratificēts Maskavā, bet 1922. gada 22. jūlijā līgumu reģistrēja Tautu Savienībā.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com