Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas jaunieši gatavojas svētkiem!

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 580, 2020. g. 4. febr.
Jolanta Lārmane un Ieva Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jauniešu koris pēc kopmēģinājuma ar Gintu Ceplenieku Melburnā, 2019. g. 31. decembrī. FOTO Roberts Birze.

Austrālijas jaunieši ir ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks Rīgā, š.g. 6.-12. jūlijā. Svētkos piedalīsimies kā Austrālijas jauniešu koris un gatavojamies dziedāt Koru koncertā Dziesmubērns Mežaparka Lielajā estrādē sestdien, 11. jūlijā. Mums ir pieteikušies koristi no Melburnas, Sidnejas, Adelaides, Kanberas, Brisbanes un Varnambulas. Kora vadību ir uzņēmusies Jolanta Lārmane, projekta koordinatore Ieva Ozoliņa; abas no Melburnas.

Daļa programmas jau ir apgūta Annas Ziedares Vasaras vidusskolā (AZVV) un mēģinājumos kopā ar Melburnas Latviešu vidusskolas (MLV) audzēkņiem. Dziesmas skanējušas 36. Jaunatnes dienās, kā arī citos sarīkojumos Melburnā, un AZVV izlaidumos Adelaidē. Pie dziesmu apguves daudz pūļu pielicis svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks: divi mēģinājumi ar jauniešiem novadīti Melburnā pagājušajā gadā, intensīvs darbs ieguldīts, apmācot AZVV kori. Ar nepacietību gaidām arī mēģinājumu ar kora Balsis diriģentu Intu Teterovski Melburnā.

Tomēr vēl daudz darba ir priekšā; jānodrošina, ka visi jaunieši, kuri brauks uz svētkiem, apguvuši pilnu 23 dziesmu programmu, arvien atrodas kādam vēl jaunas un nedzirdētas dziesmas.

Melburnā daļa kora mēģinājumu notiks sestdienās, kopā ar MLV skolēniem. Iecerēti arī papildus mēģinājumi ārpus MLV darbības laikiem, tieši koncentrējoties uz svētku dalībnieku vajadzībām, mēģinājumus vada Jolanta Lārmane.

Adelaidē palīdzēt ar programmas apguvi uzņēmušies Lilita Daenke un Matīss Reinhards, Sidnejā – Aija un Sandra Dragūnas.

Aprīlī un maijā notiks trīs repertuāra nostiprināšanas kopmēģinājumi – koristu salidojumi Melburnā, kuros trīs nedēļas nogaļu garumā varēsim vēl piestrādāt un noslīpēt apgūto programmu.

18. un 19. aprīlī paredzēts kopmēģinājums tikai puišu balsīm, 2. un 3. maijā kopmēģinājums tikai meiteņu balsīm, bet 23. un 24. maijā kopmēģinājums visam korim.

Ja kāds Austrālijas latviešu jaunietis (līdz 23 g.v.) vēl vēlas piedalīties šajā projektā un pievienoties koristu rindām, lūdzam pieteikties Ievai Ozoliņai, rakstot e-pastu uz: ieva.ozolins@gmail.com līdz š.g. 15. februārim.

Mēs esam gandarītas, ka ir bijusi tik liela jauniešu atsaucība līdz šim, un ceram, ka visiem paliks jaukas un neaizmirstamas atmiņas pēc dziesmu svētkiem Latvijā.

Jolanta Lārmane un Ieva Ozoliņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com