Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ieskatāmies Austrālijas Latviešu Kultūras dienu vēsturē...

4. Austrālijas Latviešu Kultūra dienu Informācijas biļetēns No.1.

Laikraksts Latvietis Nr. 580, 2020. g. 4. febr.
Jānis Kūkums -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

AL4KD Informācijas biļetēns.

Brisbane,
1954. g. novembris
4. K. D. Rīc. Kom. izdevums
(Rediģējis A. Biela)

„Tur tā palika, cerību zeme,
Mūsu slavas un ticības riets.“
V. Strēlerte

Tautieši!

Mums atņemta ir dzimtene, mūsu pilskalni un vecās pilsdrupas mūsu daudzo paaudžu darbs vecajās celtnēs un pilsētās; mūs nepavada mūsu senču gari – dzimtenes modrie latviskā gara sargātāji, bet mums ir līdz bagātības, kuru spodrināšanā un sargāšanā mums jābūt divtik modriem. Kultūras avoti vienmēr jāiztīra, lai tie neaizsērētu. Jārada arī iespējas veldzēties šais avotos.

Protams, Brisbanes latvieši dara savu darba daļu. Un gluži kā dzimtenē, kad saule stāv gandrīz zenītā pie Latvijas debesīm, ir karstākais darba laiks pļavās un ārēs un bieži vien talcinieki iet dziedādami no vienas sētas uz otru, arī šejienes vasaras vidū kāds liels darbs vēl gaida talciniekus. Mēs centāmies sēt un kopt šo druvu, bet ražas ievākšanā gaidām talciniekus.

Dainu latvietis varēja par sevi teikt, ka viņš dziedot dzima, dziedot auga, dziedādams viņš strādāja arī kungu rijās. Viņa rokas nekad darba nebijās, jo zināja, ka katrs darbs padarāms.

Kur gan tagad atrodas šī tauta? Tā izkaisīta pasaules tālēs tomēr vēl dzied, jo ir cilvēki, kas ziedo vairākus vakarus nedēļā latviešu dziesmai. Bet ir arī tādi, kas baidās savas dziesmas. Arī mūsu darba un viesmīlības tikumi nav izzuduši pasaules lielceļos, tikai mēs esam pārlieku kautri.

Mans aicinājums Brisbanes latviešiem: Aizmirsīsim kautrību un nāciet mums talkā daudzajos kultūras pasākumos kā arī neskopojieties ar viesmīlību uzņemt tuvus un tālus viesus.

Iepriekšējs paldies par čaklo līdzdalību.

J. Kūkums
4.K.D. Rīc. Kom. Pr-ks.

Red.: Sākam neregulāru rakstu sēriju par agrākajām Latviešu Kultūras dienām Austrālijā.

Austrālijas Latviešu 4. Kultūras dienas notika 1954. gada decembrī, Brisbanē.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com