Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Austrālija un Arābija

Laikraksts Latvietis Nr. 582, 2020. g. 17. febr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Preses konference Ārlietu ministrijā. No kreisās: Preses sekretārs Jānis Beķeris, Valsts sekretārs Andris Pelšs, Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. FOTO Gunārs Nāgels.

Ceļa zīme Saūda Arābijā, norādot, ka Medīna ir tikai musulmaņiem. Līdzīgas norādes ir arī pie Mekas. FOTO Gunārs Nāgels.

Sveicināti, lasītāji!

Latvija un Latvija ārpus Latvijas – ceļotāji un diaspora. Tiek nozīmēts liels finansējums saistībā ar diaspora, bet, kā sūdzas PBLA, tieši diasporas drukātajiem medijiem ir atvēlēts gaužām maz. Laikraksts Latvietis, gan kā portāls, gan kā drukāts medijs nesaņem finansiālu atbalstu ne no Latvijas valsti, ne no trimdas/diasporas organizācijām. Mēs laužamies kā varam.

Šajā nedēļā laikraksts Latvietis bija klāt LR Ārlietu ministrijas ikgadējā konsulārajiem jautājumiem veltītajā preses konferencē. Tradicionālie konsulārie pakalpojumi ir Ārlietu ministrijas ikdienas darbs. Principā, tā ir palīdzība Latvijas pilsoņiem un Latvijas nepilsoņiem ārzemēs. Ir ļoti plašas iespējas iekrist situācijā, kurā tā ir vajadzīga – pazaudēta pase vai pat apcietināšana.

Ir vērts zināt, ka visu diennakti var sazvanīt Konsulārā departamenta dežurantu pa tālruni +371 2633 7711. 2019. gadā šis numurs saņēma 3624 zvanus. Arī ja vietējai Latvijas vēstniecībai nav tai brīdī darba laiks, tad dežurants var pamodināt vēstniecības pārstāvi. Zemēs, kur nav Latvijas pārstāvniecības, var vērsties pēc palīdzības citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Laikraksts Latvietis prasīja par situāciju Austrālijā – ja solītā vēstniecība ir atlikta, tad varbūt atvērt ģenerālkonsulātu, kas atvieglotu piecu Latvijas Goda konsulu darbu Austrālijā. Atbilde no Valsts sekretāra Andra Pelša – vēstniecība nav atcelta; to atvērs nākamgad. Ģenerālkonsuli nav sevišķi izplatīti, un jāprasa, vai tam ir pievienotā vērtība.

Tā kā esmu strādājis daudzus gadus Saūda Arābijā, bija interesanti dzirdēt jaunumu – tūrisma nolūkos tur var braukt ar e-vīzu, vai arī ieceļot jebkurā no Saūda Arābijas četrām starptautiskajām lidostām. Uz manu jautājumu, vai nemusulmanis drīkstēs ieceļot Mekas lidostā, atbilde bija vienkārša – mēs daudz ko vēl īsti nezinām par jaunām iespējām Saūda Arābijā.

Te varu paskaidrot – Saūda Arābijā starptautiskas lidostas ir galvaspilsētā Rijadā, Dahranā, Džidā un Mekā. Meka (tāpat kā Medīna) ir slēgta pilsēta – tur drīkst doties tikai musulmaņi. Pati lidosta, iespējams, ir ārpus šīs zonas, bet kur tad dosies iebraucējs? Pats esmu bijis tranzītā Mekas lidostā, bet nelaida no lidmašīnas ārā; citi pasažieri iekāpa un izkāpa.

Preses konference notika Ēnu dienā, un bija daudzi jaunie ēnotāji no visas Latvijas – iespējams, nākotnes diplomāti. Arī presei bija daudz ēnotāju.

Ļoti patīkami, ka jaunieši aktīvi interesējas par iespējamām karjerām.

GN
2020. g. 17. febr.



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com