Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA Ārlietu ministrijā

PBLA vadība tiekas ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Laikraksts Latvietis Nr. 584, 2020. g. 25. febr.
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LR_Arlietu_ministrija

No kreisās: Aivars Groza, Raits Eglītis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, LR ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs, Kristīne Saulīte, Mārtiņš Andersons, Jānis Andersons. FOTO LR Ārlietu ministrija.

2020. gada 20. februārī Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Amerikas Latviešu apvienības vadītāji tikās tikās ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte informēja ministru par apvienības darba aktualitātēm, veiksmīgi aizvadīto Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu Valmierā un Pasaules latviešu kultūras konferenci Cēsīs, savukārt Amerikas Latviešu apvienības (ALA) valdes vicepriekšsēdis Mārtiņš Andersons stāstīja ministram par PBLA darbu, palīdzot stiprināt Latvijas valsts drošību un ekonomisko attīstību. Tika pārrunāts ALA darbs Vašingtonā, stiprinot Baltijas atbalsta grupu ASV senātā un kongresā (Baltic Caucus), rīkojot Baltic Advocacy Days un mobilizējot ASV latviešus nacionālpolitiskajam darbam ar ALA Call to Action Unit palīdzību.

Puses pārrunāja arī Diasporas likuma ieviešanas gaitu. Saskaņā ar likumu Ārlietu ministrija ir diasporas politikas koordinējošā iestāde. Komentējot Diasporas likuma darbu, ministrs uzsvēra, ka daži likuma aspekti sāk jau darboties pozitīvi, bet pie citu iedzīvināšanas vēl jāpiestrādā. E. Rinkēvičs pozitīvi vērtēja PBLA un visu tās dalīborganizāciju iesaisti Diasporas konsultatīvās padomes darbā. Tāpat ministrs atzinīgi novērtēja PBLA atbalstu Latvijas izglītības un kultūras projektu izstrādē un realizēšanā pasaulē.

M. Andersons pastāstīja par ALA un Latvijas Tirdzniecības kameras ASV plāniem rīkot Spotlight Latvia ekonomikas forumu Losandželosā šī gada septembrī. Ārlietu ministrs apliecināja, ka ministrija sniegs atbalstu PBLA aktivitātēm Latvijas tautsaimniecības stiprināšanā un uzņēmēju kontaktu veicināšanā. ALA vicepriekšēdis arī informēja ministru par plānoto ALA valdes sēdi Detroitā un plānoto ALAs vadības tikšanos ar Michigan National Guard komandieri ģenerāli Paul Rogers un Mičiganas gubernatori Gretchen Whitmer, lai pārrunātu MNG militāro palīdzību Latvijai un gubernatores plānoto vizīti Latvijā.

PBLA izpilddirektors R. Eglītis informēja ministru par PBLA nesen ieņemtajiem viedokļiem augstākās izglītības reformas jautājumā, atbalstam diasporas medijiem, kā arī Valsts prezidenta Egila Levita rosinātajā Latvijas mediju telpas tuvināšanas plānā Eiropai.

Sarunas dalībnieki pārrunāja arī Ārlietu ministrijas plānus par vēstniecības Austrālijā atvēršanu, PBLA un ALA darbu pie Magnitska likuma ieviešanas Austrālijā un sankciju pastiprināšanu pret Krieviju. E. Rinkēvičs atkārtoti uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgs PBLA darbs un atkārtoti uzsvēra, cik svarīgs ir ALA informācijas darbs šajā ASV vēlēšanu gadā.

Noslēgumā E. Rinkēvičs vēlreiz pateicās PBLA par sadarbību un apstiprināja savu dalību ALA 69. kongresā Mineapolē, 24. – 26. aprīlī.

Sarunās piedalījās arī Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica, speciālais vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza un Plānošanas grupas padomniece Ramona Krasovska un PBLA pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons.

PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com