Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu nama dāmas

Dāmu un „papadāmu“ gadskārtējā sapulce

Laikraksts Latvietis Nr. 585, 2020. g. 3. martā
Bite Švolmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLNK_Jauns

Sapulces dalībnieki. FOTO Jānis Roberts Dēliņš.

Patīkamā un saulainā sestdienas, 22. februāra, rītā Melburnas Latviešu nama darbinieki sanāca kopā nama pagalmā, lai noturētu Melburnas Latviešu nama dāmu un papadāmu gadskārtējo sapulci.

Sapulci atklāja un novadīja dāmu kopas vadītāja Linda Drēziņa. Linda sniedza pārskatu par 2019. g. darbību Melburnas Latviešu namā. Melburnas nama Rīgas kafejnīca turpina rosīgu darbību katru sestdienu, kad darbojās Daugavas skola un Melburnas latviešu vidusskola, kā arī sarīkojuma dienās. Ir vairākas cepšanas komandas, kuras ierodas agri sestdienas rītos, lai iemaisītu raugu mīklu, un lai pīrāgu un smalkmaizīšu smarža sagaidītu skolas saimi vai sarīkojuma apmeklētājus, kad viņi ienāk latviešu nama telpās.

2019. gadā Rīgas Mārtiņa Beķereja cepējas pasniedza cepšanas klases vairākās Austrālijas pilsētās, tai skaitā – arī Melburnā. Līdz ar to atklājās, ka ir liela interese par latvisko virtuvi, un 2019. gadā Linda Drēziņa pasniedza četrus Pīrāgu cepšanas kursus. Kursu apmeklētāji bieži biji tādi, kuri reti ņem aktīvu dalību latviešu sabiedrībā, bet kuriem tomēr ir jaukas bērnību atmiņas – piemēram, vecmāmiņas ceptie pīrāgi, kuri iedvesmo viņu interesi par saviem senčiem un latvisko mantojumu. 2020. gadā Mama dāmu kopa cer turpināt pasniegt tālākus kursus latvisko ēdienu gatavošanā.

Sapulcē arī bija diskusija par Rīgas kafejnīcas svarīgo lomu kā līdzekļu vākšanas avotam latviešu namam. Kafejnīcas ienākumi ir nepieciešami, lai Nams varētu segt gadskārtējos izdevumus. Ienākumi no kafejnīcas darbības sarīkojumu dienās (piemēram, 18. novembra svinības, Jaunatnes dienas) ir īpaši svarīgi. Nama kopas dalībnieki priecājās, ka ar Rīgas kafejnīcas ienākumiem varam palīdzēt segt Nama izdevumus, bet vēl svarīgāk ir tas, ka iegriežoties namā, varam piedāvāt un uzturēt jauku un omulīgu latvisku vidi, kurā var pakavēties ar draugiem un paziņām.

Sakarā ar Nama dāmu turpmāko darbību, centīsimies sagādāt jauku, latvisku vidi, kur ikvienam ar interesi par latviešu kultūru un virtuvi būtu izdevība to piedzīvot. Kaut gan kopā pašlaik ir kupls skaits brīvprātīgo darbinieku, to skaitā ir vairāki jaunieši, kuri regulāri dežūrē aiz letes un arī cepšanas komandās, mēs ar prieku gaidām vēl brīvprātīgos darbiniekus.

Redzēsimies Melburnas Latviešu namā!

Bite Švolmane,
MLNK direktoru pārstāve
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com