Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Ar vienu tiksim galā; bet ar otru?

Laikraksts Latvietis Nr. 588, 2020. g. 23. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Vīruss tagad skāris tikpat kā visu pasauli. Robežas slēgtas, un pēdējie ceļotāji vēl meklē veidu, kā tikt atpakaļ uz savu dzīvesvietu. Mirušo skaits Itālijā ir jau pārsniedzis mirušo skaitu Ķīnā, kurā ir, apmēram, 24 reizes tik daudz iedzīvotāju nekā Itālijā. Vienā dienā Itālijā no Covid-19 mirst pāri par 400 cilvēku un ir atklāti pāri par 5000 jaunu apslimšanas gadījumu. Zāļu nav, vakcīnas nav.

Austrālijā lielveikalu plaukti ir samērā tukši. Solījumi, ka tie tiks uzpildīti, izrādījušies par nepatiesiem. Austrālijas dolārs strauji krīt vērtībā pret eiro un ASV dolāru.

Nav vēl gluži civilizācijas beigas, bet neviens īstenībā nezin, cik ilgi plosīsies šis vīruss, un cik liels būs upuru skaits.

Ja pirms mēneša vēl daudzi ļoti stulbā veidā jokojās par koronavīrusu, un centās pierādīt, cik tas ir salīdzinoši mazkaitīgs, tad to skaits ir krasi samazinājies. Vairs nebūs gadījumu, kā pirms pāris nedēļām, kad Jelgavas ģimenes ārste devās uz Itāliju „izslavēto koronavīrusu lūkoties“. (Viņas „lūkošanās“ stāsts ir noņemts no Facebook, bet paliek lasāms citur.)

Stingrie mēri, ierobežojot ceļošanu un cilvēku pulcēšanos, kā arī obligātie pašizolācijas pienākumi ir noteikti zīmīgi palēninājuši vīrusa izplatīšanos. Vienlaicīgi zinātnieki drudžaini meklē zāles un vakcīnas.

Ekonomikas laukā tiek plānoti dažādu veidu atbalsti. Austrālijā pāri par 6 miljoni cilvēku ar zemiem ienākumiem – pensionāri, sociālo pabalstu saņēmēji, u.c. – katrs saņems $750, lai stimulētu ekonomiku.

Bet ne visi palīdz šajos grūtajos laikos. Laikraksts Financial Times 17. martā ziņo, ka Eiropas Savienības 16. martā datētais iekšējais ziņojums apgalvo, ka pro-kremliniski mediji veic „zīmīgu dezinformācijas kampaņu“, lai saasinātu koronavīrusa pandēmijas krīzi Rietumu valstīs, graujot tautas uzticību ārkārtējā stāvokļa atrisinājumiem. Mērķis esot sēt „apjukumu, paniku un bailes“, un aizkavēt cilvēkiem saņemt labu informāciju par infekciju, un līdz ar to traucēt uzliesmojuma efektīgai apkarošanai.

Covid-19 ļoti redzamā veidā ņem cilvēku dzīvības tieši tagad, bet bija jāsagaida pandēmijas izsludināšana pirms zīmīgi samazinājās muļķīgie apgalvojumi par tā nekaitīgumu. Cilvēku īsredzība vēl arvien ir visspilgtāk saskatāma turpinošā kampaņā noliegt cilvēku radīto klimatu maiņu.

Ar Covid-19, visticamāk, tiksim galā, bet ja klimatu maiņa ir palaista tik tālu, ka upurus varēsim saskaitīt, tad vienkārši būs par vēlu glābt civilizāciju. Būtu ļoti žēl, ja antizinātnieku pārspēka dēļ pasaule ietu bojā.

GN
2020. g. 23. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com