Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Soli pa solim pāri skatuvei

ALT pilnsapulce

Laikraksts Latvietis Nr. 588, 2020. g. 23. martā
Ivars Mirovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

ALT pilnsapulces dalībnieki. Pirmā rindā no kreisās: Ieva Kaina, Ivars Mirovics, Gunārs Klauss, Māra Kaziņa, Ieva Ozoliņa. Otrā rindā: Ilze Nāgela, Inta Geberta, Judīte Šmite, Valda Rube. Trešā rindā: Gatis Zundurs, Gvido Zundurs, Kārlis Ātrens, Agnese Krūze, Pēteris Saulītis. Foto kolāža. FOTO no Ilzes Nāgelas personīgā arhīva.

Austrālijas Latviešu teātra (ALT) pilnsapulcē 2020. gada 29. februārī biedri pārcilāja to, kas paveikts 2019. g. un nosprauda teātra mērķus 2020. gadam.

Pilnsapulci Judīte Šmita atklāja ar izsmeļošu dienas kārtību, lai informētu kādus 15, uz šo pilnsapulci atnākušos ALT skatuves staigātājus – aktierus, režisorus un tehniskos speciālistus, pastāstot, kas veikts un kas plānots nākotnē.

Varbūt vairāk kā vārdi, šo sapulci ar savu klātbūtni un aktīvām debatēm iepriecināja labs skaits jaunās paaudzes aktieri, dodot cerību, ka teātrī ienākuši jauni talantīgi spēki, kuri ir ieinteresēti savā personīgā dzīvē atrast brīvu laiku teātrim, lai tā nākotne būtu nodrošināta.

Sniedzot pārskatu par 2019. g., Judīte Šmita ziņoja, ka ALT aktieri ir piedalījušies Šekspīra Biedrības lugu lasījumos angļu valodā. Ja varam ar interesi daļu sava laika ziedot Šekspīram, tad skatuves dzīve ALT vēl ir radošā un augošā stāvoklī. ALT aktieri ir bijuši vispusīgi savās teātru gaitās ārpus ALT, Pēterim Saulītim gan viesojoties Latvijā, gan sniedzot roku Sidnejas Latviešu teātrim 2019. gadā. Līdzīgi, Ieva Ozoliņa un Ieva Kaina 2019. g. ir atbalstījušas teātra izrādi Jaunatnes dienās, kur piedalījās Inta Gerberta un Gvido Zundurs, sekmīgi spēlējot un režisējot. Vēl jāpiemin, ka Ieva Ozoliņa, ar Agneses Krūzes palīdzību, ir sākušas izveidot ALT lapaspusi interneta Facebook portālā.

Māra Kaziņa sniedza ļoti veselīgu ALT kases pārskatu, no kā var secināt, ka teātrim nākošos 10 gados par bankrotu nebūtu jāuztraucas.

Sastādot teātra valdi 2020. gadam, vienbalsīgi tika ievēlēti sekojošie ALT biedri: Judīte Šmita, Māra Kaziņa, Valda Rube, Ilze Nāgela, Ieva Kaina, Ieva Ozoliņa, un Pēteris Saulītis. Revīzijas komisijā ievēlēja Reneku Hartu un Agnesi Krūzi.

Turpmākā darbībā paredzētas dažas maiņas: Skroderdienas Silmačos izrāde atlikta uz 2021. g. Šī gada pirmajā pusē paredzēta luga Gājputni Judītes Šmitas režijā. Gada otrā pusē būs uzvedums ar 3 īslugām, katra ar savu režisoru, kuru starpā būs gan pieredzējusī režisore Ieva Kaina, gan daudzsološie, jaunie talanti – Agnese Krūze un Gvido Zundurs. Judīte Šmita cer arī piedalīties nākošajā Šekspīra festivālā šī gada septembrī. Ieva Ozoliņa ziņo, ka plānots uzvest rokoperu Lāčplēsis 2021. g. septembrī. Šo priekšlikumu visi sēdes dalībnieki atbalstīja ar lielu sajūsmu.

Beigās, sēdi slēdzot, pacēlās jautājums, kurš īsti ir un kurš nav ALT biedrs? Lai būtu skaidrība, visi klātesošie pieņēma patvaļīgu lēmumu, ka katrs/-a, kurš/-a ir aktīvi piedalījušies divos skatuves uzvedumos, ir uzskatāmi kā ALT biedri. Tas radīja turpat un tūlīt iespēju apsveikt ar aplausiem jaunos, klātesošos biedrus – Agnesi Krūzi, Intu Gerbertu, Gati Zunduru, Gvido Zunduru un Kārli Ātrenu un Ilze Nāgelu.

Tā kā tagad teātra nākotne ir sakārtota, tad pie darba, un uzredzēšanos, melburnieši, nākošajā izrādē Latviešu Namā vai nu kā skatītāji zālē, vai kā spēlētāji uz skatuves!

Ivars Mirovics,
Melburnā, 18.03.2020.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com