Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA vēstule

Par finansiālu atbalstu diasporai

Laikraksts Latvietis Nr. 589, 2020. g. 28. martā
Kristīne Saulīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

PBLA vēstule.

Krišjānim Kariņam, Latvijas Republikas Ministru prezidentam

Edgaram Rinkēvičam, Latvijas Republikas ārlietu ministram

Naurim Puntulim, Latvijas Republikas kultūras ministram

Dr. Ilgai Šuplinskai, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrei

Godātie valsts un valdības vadītāji, ministri!

Pasaules brīvo latviešu apvienība aktīvi seko līdzi notikumiem un apzinās situācijas nopietnību, kas pasaulē radusies līdz ar SARS CoV-2 vīrusa un tās izraisītās COVID-19 slimības apdraudējumiem visas pasaules un tostarp Latvijas iedzīvotājiem.

Arī valdības izsludinātajā ārkārtas situācijā PBLA turpina aktīvi strādāt pie Diasporas likumā noteiktajiem valsts atbalsta projektiem diasporai un to administrēšanas, kā tas noteikts PBLA un ministriju savstarpējajos līgumos.

PBLA apzinās, ka sociālās distancēšanās pasākumi var ieilgt uz vairākiem mēnešiem, un esam uzrunājuši mūsu biedrības un organizācijas iespēju robežās izvērtēt, vai visus Latvijas valsts finansiālajam atbalstam pieteiktos un iecerētos projektus latviešu mītņu zemēs pasaulē šogad izdosies īstenot.

Saprotam, ka sabiedrības veselība pašlaik ir jūsu augstākā prioritāte, tomēr krīzes situācijā Latvijas un pasaules prioritātes var strauji mainīties – veselības krīzi var nomainīt vai papildināt finanšu krīze.

PBLA apzinās kādu ārkārtēju spiedienu uz valsts budžetu raisa pašreizējā situācija saistībā ar COVID –19 slimības izplatīšanos un tās ietekmi uz valsts ekonomiku kopumā. Mēs nevēlamies pilnībā apturēt latviešu diasporas pasākumu, iniciatīvu un aktivitāšu norisi pasaulē, bet ar pilnu atbildības sajūtu par Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, aicinām arī ministrijas izvērtēt un vajadzības gadījumā ierobežot Latvijas valsts atbalstu diasporai 2020. gadā. Tomēr domājam, ka vitāli svarīgi būtu nemazināt atbalstu diasporas izglītībai un tālmācībai.

Lūdzam komunicēt šo PBLA aicinājumu ar atbildīgajiem cilvēkiem jūsu vadītajās ministrijās un pakļautības iestādēs (SIF, VISC, LVA un citās) un vajadzības gadījumā droši pieņemt radikālus lēmumus vadības līmenī, lai taupītu valsts līdzekļus šajā valstij grūtajā situācijā. Paldies par jūsu nenogurstošo darbu Latvijas un sabiedrības veselības un drošības labā!

Ar cieņu –

Kristīne Saulīte,
PBLA priekšsēde
Rīgā, 2020. gada 26. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com