Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


IMANTS DIŽGALVIS aizsaulē

In memoriam

Laikraksts Latvietis Nr. 593, 2020. g. 22. apr.
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Imanta Dižgalvja izvadīšana. FOTO Juris Brīvulis.

Imanta Dižgalvja izvadīšana. FOTO Juris Brīvulis.

Imanta Dižgalvja izvadīšana. FOTO Juris Brīvulis.

Imanta Dižgalvja izvadīšana. FOTO Juris Brīvulis.

Imants Dižgalvis dzimis 1929. gadā 10. jūlijā Rīgā, Latvijā.

Pēc bēgļu gaitām apmetās uz dzīvi Austrālijā. Izstudēja universitātē tieslietas un jau agros 1960. gados bija plaši pazīstams un iecienīts jurists ar savu praksi Lonsdale ielā, Melburnas pilsētas centrā. Kā jurists savā praksē nostrādāja vairāk nekā 50 gadus.

Paliekot vecākam un veselībai pasliktinoties, pārnāca uz dzīvi Melburnas Latviešu ciemā un negaidot, 2019. gada 9. novembrī aizgāja mūžībā.

Imantu izvadīja pēdējā gaitā 19. novembrī no Wilson Chapel Springvale Cemetry. Ceremoniju vadīja selebrante Iveta Laine.

Bija krietns skaits izvadītāju. Palika samērā liela ģimene – 3 meitas. 7 mazmazbērni, kā arī brālis Ansis. Bija daudz atvadu vārdu teicēju gan no ģimenes, gan no draugiem, gan organizācijām.

Īpaši ģimenes locekļi pauda dziļu cieņu un mīlestību Imantam. Tā kā Imanta sieva (pirms gadiem jau mirusi) bija austrāliete, mājas valoda bija angļu, un arī izvadīšana notika angļu valodā.

Ko īpašu teica vecākais mazdēls Jason, uzsverot, cik ļoti vectēvam patika dzīve Latviešu Ciemā, kur vēl ar prieku piedalījies ciema aktivitātēs un cik ļoti arī mazdēlam patika Latviešu ciems. Jason noteica, ka viņam ar steigu jāmācās latviešu valoda, lai, laikam pienākot, arī viņš varētu dzīvot jaukajā Latviešu Ciemā. Kas par brīnišķīgu nodomu!

Paldies Jason, vēlam labas sekmes latviešu valodas mācībās. Latviešu ciems ar prieku Tevi pieņems, kad būs pienācis laiks, arī bez perfektas latviešu valodas prasmes!

Imants bija latviešu studentu korporācijas SELONIA loceklis. Pie šķirsta stāvēja SELONIA goda sardze sēru drānās; klāt bija arī SELONIA karogs, segts sēru drānā. Ceremonijai beidzoties, SELONIA locekļi nodziedāja atvadu dziesmu un pavadīja šķirstu, atstājot kapelu.

Man bija iespēja ar viņu labāk iepazīties un augsti novērtēt viņa brīnišķīgo raksturu un spējas. Kad nobeidzu savas tieslietu studijas Melburnas Universitātē, lai varētu darboties kā juriste, man bija jānostrādā prakses gads kādā juristu firmā. Imants man piedāvāja šo iespēju, ko ar prieku pieņēmu. Imants bija tiešām ļoti labs instruktors, un pēc prakses gada un nedaudz pa virsu viņa vadībā man jau bija pietiekamas zināšanas un uzņēmība, lai uzsāktu pati savu praksi, kurā nostrādāju kā juriste 40 gadus.

Paldies, Imant par Tavu labo vadību. Paldies par raženo mūžu un devumu ģimenei un sabiedrībai. Vēlam Tev saldu dusu pelnītā mierā.

Eva Brennere,

Tagad Melburnas Latviešu Ciema iedzīvotāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com