Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Bērnu grāmatu izdevniecība „Liels un Mazs“

Nominēta prestižajai balvai

Laikraksts Latvietis Nr. 594, 2020. g. 28. apr.
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

BOP

Izdevniecība Liels un mazs nominēta 57. Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus prestižajai balvai Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs!

Balva Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs tiks pasniegta astoto reizi, un ik gadu tai tiek nominētas izdevniecības no sešām pasaules daļām – Eiropas, Āzijas, Okeānijas, Āfrikas, Latīņamerikas un Ziemeļamerikas. Finālam no katra reģiona tiek izvirzīti pieci izdevēji. Ar Liels un mazs par labākā Eiropas bērnu grāmatu izdevēja titulu sacenšas izdevēji no Itālijas, Beļģijas, Portugāles un Krievijas. Par nominētajām izdevniecībām līdz 23. aprīlim balso Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus reģistrētie dalībnieki. Balsošanas rezultātus paziņos 4. maijā.

Šī ir jau trešā reize pēc kārtas, kad Liels un mazs tiek nominēts prestižajai balvai, kuru piešķir, izceļot izdevēju augsto profesionalitāti, ar kādu tie iepriekšējā gadā īstenojuši inovatīvus un intelektuāli augstvērtīgus bērnu grāmatu projektus. „Trīs lietas – labas lietas, tā labais tiek nostiprināts. Tas, ka izdevniecības „Liels un mazs“ vārds jau trešo reizi tiek daudzināts pasaulē starp pieciem gada labākajiem Eiropas bērnu grāmatu izdevējiem, palīdz mums apņēmīgi turēties laikos, kas nav labvēlīgi ne maziem uzņēmumiem, ne kultūrai. Toties grāmatu lasīšana bērniem ir vēl jo vajadzīgāka. Gribu īpaši pateikties mūsu domu un darbu biedriem – māksliniekiem, rakstniekiem un tulkotājiem,“ saka izdevniecības galvenā redaktore, dzejniece Inese Zandere.

Starptautiskais Boloņas bērnu grāmatu tirgus ir pasaules nozīmīgākā bērnu grāmatniecības profesionāļu tikšanās, kurs šogad noritēs neierastā formātā – tiešsaistē (The BCBF Global Rights Exchange). Esošajā situācijā starptautiskie panākumi un nominācija balvai Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs, izdevniecībai Liels un mazs ir ļoti būtiska, jo šogad pirmo reizi 10 gadu laikā, kopš izdevniecība Liels un mazs piedalās Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū, nebūs iespēja klātienē satikt izdevējus no visas pasaules, lai prezentētu jaunākos oriģināldarbus.

Izdevniecība Liels un mazs jau kopš savas darbības pirmsākumiem 2004. gadā ir centusies attīstīt un bagātināt Latvijas bērnu grāmatniecības nozari, īpaši uzsverot ilustrācijas nozīmi. Unikāla ir BIKIBUKA sērija, kurā ietilpst 101 kabatas formāta grāmatiņa – katrā atrodams viens latviešu autora dzejolis, ko ilustrējis kāds mūsdienu latviešu mākslinieks. Tāpat Liels un mazs regulāri iepazīstina latviešu lasītājus ar izcilu pasaules bērnu literatūras darbu tulkojumiem.

Kopš 2014. gada veiksmīgi attīstās arī Liels un mazs izdoto grāmatu tulkošana un izdošana pasaulē – jau vairāk kā 60 tulkojumi iznākuši 20 pasaules valodās. Šogad ir noslēgti jau četri tulkošanas tiesību pārdošanas darījumi: Rūtas Briedes bilžu grāmata Kaiju karalienes noslēpums tiks izdota Vācijā un Anetes Meleces bilžu grāmata Kiosks tiks izdota Slovēnijā, Horvātijā un Mongolijā.

Ar izdevniecības Liels un mazs grāmatām var iepazīties mājas lapā www.lielsmazs.lv. Mūsu biroja veikals Tērbatas ielā 49/51 apmeklētājiem šobrīd ir slēgts, bet grāmatu piegāde tiek nodrošināta katru darba dienu ar Latvijas Pasta, velokurjera vai pakomāta Omniva starpniecību!

Alīse Nīgale,
izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com