Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Pasaules latviešu mākslas centrs“ Cēsīs

Aicina virtuāli iepazīties ar diasporas mākslu

Laikraksts Latvietis Nr. 594, 2020. g. 28. apr.
Kārlis Kanderovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kad tika izziņota pašreizējā karantīna, Pasaules latviešu mākslas centrs (PLMC) Cēsīs gatavojās uzsākt savu septīto izstāžu sezonu. Ņemot vērā, ka nav zināms, kad centra galerijas varēs pulcēt uz izstādēm mākslas cienītājus, kopš šīsnedēļas PLMC piedāvā virtuālās pastaigas, tuvāk iepazīstinot ar diasporas latviešu mākslinieku daiļradi.

Kā norāda PLMC izstāžu kuratore Lelde Kalmīte: „PLMC septītajā darbības gadā  bijām ieplānojuši Vilņa Strazdiņa, Aleksandra Karpova un Rolanda Kaņepa personālizstādes, kā arī Filadelfijas (ASV) diasporas mākslinieku grupas izstādi. Mēs ceram, ka jums patiks aplūkot pagājušās sezonas Jāņa Mintika (ASV) personālizstādes virtuālo ceļojumu, kam sekos Zigfrīda Sapieša (Skotija) daiļrades atspoguļojums un izstāde ar labākajiem darbiem no mūsu pastāvīgās kolekcijas Sōpoliņa galerijā, ieskaitot jauniegūtus mākslas darbus no dažiem pazīstamākiem un izcilākiem latviešu diasporas māksliniekiem, piemēram, Edvīns Strautmanis, Imants Tillers, Kārlis Rekevics un citi.“

Pirmā virtuālā pastaiga atspoguļo Jānim Mintikam veltīto izstādi:
https://www.youtube.com/watch?v=1UnqtUGURUM&t=58s

Jānis Mintiks dzimis 1944. gadā Zalcburgā, Austrijā un uzaudzis Milvokos, Viskonsīnā, ASV. Viņš strādāja savās darbnīcas Ņujorkā, Norvēģijā un Ņūmeksikā. Pēc viņa nāves 2014.gadā, Mintika atraitne, čelliste Sallija Gintere pārsūtīja vairākas Mintika monumentālās skulptūras, kā arī gleznas un grafiskos darbus uz Pasaules latviešu mākslas centru Cēsīs. Jāņa Mintika mākslu var raksturot kā dabas un tēlniecības apvienošanu liela mēroga darbos. Mintika pazīstamākais darbs ir instalācija Zem Kurzemes Karoga, kas veltīta latviešu kolonijai Tobāgo salā, kas ir iecienīts tūristu apskates objekts.

Kārlis KanderovskisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com