Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu ciema ziņas

Dažādas svinības

Laikraksts Latvietis Nr. 595, 2020. g. 5. maijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Lieldienu dievkalpojums. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Lieldienu dievkalpojums. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Anniņa ar savas 101. dzimšanas dienas kliņģeri. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Aivars Saulītis ar saņemto paciņu. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Anzaka dienas svinēšana. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Lieldienas

Arī šajā gadā Latviešu Ciema iedzīvotāji krāsoja Lieldienu olas. Tās kā katru gadu tika rūpīgi tītas sīpolu mizās, klāt pietinot daudz un dažādas lapiņas no Ciema dārza. Olas sanāca raibas ar daudz dažādiem lapu nospiedumiem skaistā brūnā un zeltainā krāsā.

Svētdienas brokastu laikā oliņas tika izdalītas, un tie, kuri vēlējās, varēja rīkot olu kaujas ar saviem galda biedriem, vien abiem roka bija jāstiepj, cik vien tālu var. Citi Lieldienu olas pataupīja, lai kādu brīdi vēl papriecātos par tām un apēda tās tikai vakariņu laikā. Šajā svētdienas rītā katrs no Ciema iedzīvotājiem saņēma arī šokolādes oliņas skaistā Lieldienu paciņā.

Anniņa arī šajā gadā gatavoja pūpolu zariņus.

13. aprīlī Ciema ļaudis tika pulcināti Ciema lielajā zālē. Ieturot valdības noteikto attālumu vienam no otra, sanākušie varēja klausīties un skatīties Lieldienu dievkalpojumu, kas tika rādīts uz lielā ekrāna. Dievkalpojumu ierakstā vadīja mācītājs Aldis Elberts.

Pēc Dievkalpojuma ļaudis pakavējās Ciema lielajā zālē, jo notika šokolādes olu ripināšana. Šī nodarbība vienmēr izraisa jautrību un sacensību noskaņu iedzīvotāju starpā. Lai arī cik tālu šokolādes olas aizripotu, vēlāk tās nonāk iedzīvotāju vēderos!

Ikdienas iepriecinājumi

Šis ir laiks, kad Ciemā dzīvojošiem ļaudīm bija jāiztiek bez saviem radiem un draugiem, kas ikdienā tos apciemoja – uzmundrināja un samīļoja. Bet jāsaka, ka visi šajā laikā turas braši, jo saprot, ka tas ir visu drošības nolūkos.

Tad nu dažādas svinības notika iedzīvotāju lokā.

15. aprīlī iedzīvotāji pulcējās sumināt Anniņu 101. dzimšanas dienā. Pavārs Miķelis bija izcepis svētku kliņģeri, lai iepriecinātu jubilāri un viesus. Anniņa atzina, ka tas ir liels un patīkams pārsteigums!

Šajā laikā iedzīvotāji saņēma daudz kartītes, vēstules, kurās ir radu bildes un mazbērnu zīmējumi. Pie ļaudīm ceļoja dāvanu paciņas un pakas.

Mēs uzņemam iedzīvotāju bildes un sūtam radiniekiem e-pastos, lai redz, kā norit ikdienas dzīve. Daudzi iedzīvotāji ar saviem radiem runā pa telefonu un Skype.

Dzīve Ciemā, lai arī savādāk no ierastā, turpinās mierpilni!

Anzaka dienas pēcpusdienas

Pirmdien, 27. aprīlī, Ciema ļaudis pulcējās lielajā zālē uz Anzaka dienas pēcpusdienu. Pēcpusdiena iesākās ar klusuma brīdi, kad tika pieminēti visi bojā gājušie karavīri visā pasaulē.

Anita sanākušajiem pastāstīja par Anzaka dienas vēsturi un pastāstīja, kādas ir tradīcijas šajā dienā, kā piemēram, ēst Anzaka biskvītus (pastāstīja, kas ir biskvītu sastāvā un kāpēc tos dēvē par Anzaka biskvītiem).

Otra tradīcija ir spēlēt azartspēli two-up, kuras laikā met gaisā divus peniņus. Spēlētāji iepriekš sader, uz to kā peniņi kritīs.

Vēlāk Anita arī uzspēlēja šo spēli, izmantojot koka dēlīti un īstus penijus.

Pēc visa dzirdētā iedzīvotājiem bija iespēja atbildēt uz Anzaka dienas Kviz jautājumiem. Un pareizas atbildes gadījumā saņemt šokolādes monētu.

Tad arī šajā pēcpusdienā tika sumināti jubilāri, saņemot svaigi plūktus ziedus no pašu dārza.

Vēlāk visi pavadīja laiku dziedot dažādas dziesmas, kuras pavadīja Anita, spēlējot flīģeli. Baudot dažādus dzērienus, ēdot lemingtona kūkas un nogaršojot Miķeļa izcepto Anzaka dienas kūku, laiks aizslīdēja nemanot.

Pēcpusdienā valdīja jauka gaisotne, un vēlāk daudzi iedzīvotāji pateicās par tik skaistu Anzaka dienai veltītu sarīkojumu!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com