Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Likteņdārzs“ saņem vērtīgu dāvinājumu

Latvijas zemnieki uzdāvina jaudīgu zāles pļāvēju

Laikraksts Latvietis Nr. 596, 2020. g. 13. maijā
Elīna Bīviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Liktendarzs_2v

Sandra Kalniete un Juris Lazdiņš Likteņdārzā. FOTO Kokneses fonds.

Zemnieku saeimas dāvinājums Likteņdārzam. FOTO Kokneses fonds.

Sandra Kalniete Likteņdārzā ar Zemnieku saeimas dāvinājumu. FOTO Kokneses fonds.

Likteņdārzs, ko ar daudzu cilvēku un organizāciju atbalstu veido Kokneses fonds, saņēmis vērtīgu dāvinājumu no biedrības Zemnieku saeima apvienotajām saimniecībām – pateicoties vairāku desmitu lauksaimnieku ziedojumiem, Likteņdārzam uzdāvināts jaudīgs zāles pļāvējs.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: „Cilvēki, kuri apmeklē „Likteņdārzu“, priecājas par tā sakoptajiem zālājiem, taču tikai retais iedomājas, ka zāles pļaušana ir viens no laikietilpīgākajiem darbiem dārzā. Tāpēc vērsāmies ar lūgumu pie Zemnieku saeimas, jo kurš gan labāk par lauksaimniekiem zina, kāda tehnika vajadzīga, lai uzturētu kārtībā 12 hektāru lielu zālāju. Mēs esam pateicīgi ikvienai lauku saimniecībai un SIA „DOJUS Latvija“ par dāvāto zāles pļāvēju, ko dārza darbinieki jau nodēvējuši par „dārglietu“. „Likteņdārzu“ uzturam skaistu un sakoptu visos gadalaikos un Zemnieku saeimas biedru dāvinājums atvieglos mūsu ikdienas darbu.“

Biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: „Mums ir svarīgi, lai būtu šāda vieta kā „Likteņdārzs“, kas godina cilvēkus, kuri padomju okupācijas laikā izsūtīti svešumā. Šo cilvēku vidū bija arī daudzas lauksaimnieku ģimenes, kuras aiz sevis atstāja tukšas mājas un nepieskatītas saimniecības. Kaut arī šodien ir strādīgi cilvēki, kuri uzņemas atjaunot šīs pamestās mājas, aizvien laukos ir daudz redzamas drupas tām ēkām, kuras savus saimniekus tā arī nesagaidīja. Bet tāda bija maksa, lai Latvija būtu neatkarīga valsts. Tāpēc šo dāvinājumu „Likteņdārzam“ sniedzam par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai. Lai arī turpmāk „Likteņdārzs“ būtu sakopts un nestu tālāk šo cilvēku piemiņu.“

Likteņdārzs ir iecienīta vieta pastaigām un tas ir atvērts apmeklētājiem arī šobrīd valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, vienlaikus Kokneses fonds atgādina, ka strikti ir jāievēro valdības noteiktie ierobežojumi kā par pulcēšanos, tā par distances ievērošanu. Apmeklētāju drošībai ārkārtējās situācijas periodā Likteņdārzā ir ierobežota pieeja bērnu rotaļu laukumam un skatu terasei, savukārt visi citi objekti ir brīvi apskatāmi.

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzu aizsargā 2018. gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums. Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 viesu, no kuriem aptuveni 30% ir bērni un jaunieši.

Elīna Bīviņa
Nodibinājums „Kokneses fonds“
2020. gada 9. maijā



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com