Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vēstule latviešiem, kas dzīvo Austrālijā

Aicinājums, lūgums

Laikraksts Latvietis Nr. 599, 2020. g. 3. jūnijā
Dace Pūce -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Operators Mārtiņš Jurevics, režisore Dace Pūce, AL58KD Rīcības komitejas priekšsēde Ilona Brūvere. FOTO no Daces Pūces personīgā arhīva.

AL58KD

Mums vienmēr ir bijusi cilvēciska interese uzzināt, kā kaut kas ir sācies, kāds ir bijis iemesls spert pirmo soli vai kā tieši izskatījušies cilvēki, kas kaut ko īpašu ir radījuši. Toreiz, pirms vairāk nekā 50 gadiem, kāds spēra šo pirmo soli un radās tradīcija, kas ar laiku apvienoja visus Austrālijā dzīvojošos latviešus. Esmu pārliecināta, ka māka svinēt savas kultūras svētkus ir unikāla lieta visas pasaules kontekstā.

Tagad mēs strādājam pie dokumentālas filmas Braucam uz Kei Dīz! Šī filma ir par Latviešu Kultūras dienām Austrālijā. Tas ir ir audiovizuāls piemineklis visiem, kas sevi sauc par latvieti ne tikai Austrālijā. Šī projekta idejas autore un nesavtīga atbalstītāja ir Ilona Brūvere. Lai šī filma kļūtu īpaša un mums visiem svarīga, mums jālūdz jūsu palīdzība.

Lūdzu palīdziet atrast vecos video ierakstus! Pajautājiet saviem paziņām, radiniekiem, vai viņu plauktos šādi ieraksti neglabājas. Esmu pārliecināta, ka tie, kas pirms daudziem gadiem ir turējuši rokās kameru, lai iemūžinātu šos kopā būšanas mirkļus, būs jums pateicīgi, ja pameklēsiet un dalīsieties ar šiem video materiāliem. Tie var būt kadri no ģimenes sadzīves, gatavošanos svētkiem, pēcsvētku notikumi, atpūtas brīži utt. Visvairāk mēs gaidām video materiālu, kas filmēts laika posmā no 20. gs. 50tiem līdz 90tiem gadiem.

Mēs meklējam arī vecās fotogrāfijas. Visvairāk mēs gribētu redzēt tos cilvēkus, kas no Latvijas pirmie ieradās Austrālijā. Tie ir paši svarīgākie fotomirkļi, jo šie cilvēki, ja ne paši piedalījušies KD organizēšanā, tad noteikti tās ir apmeklējuši.

Lūdzu sūtiet vecmāmiņu, vectētiņu, tanšu, onkuļu, vīru, sievu, māsu un brāļu fotogrāfijas! Tās var būt bildes pie mājas, pie mašīnas, mašīnā, pie galda, Latviešu namā, pirms svētkiem, pēc svētkiem, arī šie īpašie portreti no foto salona. Pierakstiet tikai lūdzu klāt norādes: kas, kur, kad.

Mums interesē laika periods līdz pat 20. gadsimta beigām.

Kā atsūtīt?

1. Fotogrāfijas – nofotografē ar mobilo, apraksti failu, no kā, kas attēlots, gads un sūti uz: redakcija@laikraksts.com

Filmas veidotāji izvēlēsies, kura no bildēm būs piemērota, tad ar jums sazināsies otrreiz un tad izvēlētās bildes ir vai nu jāieskanē labā izšķirtspējā vai arī jāsūta uz redakciju.

2. Video – jādigitalizē, jāieliek youtube.com vai vimeo.com un, kā nerindots vai fails ar paswordu, jāsūta uz epastu: redakcija@laikraksts.com

Ja šādas iespējas tomēr nav, tad jāsazinās ar mums, jāapraksta, kādā formātā jums ir šis materiāls un tad jau kopā risināsim. Pasta adrese (Austrālijā): Laikraksts „Latvietis“, PO Box 6219, South Yarra, 3141.

Jau iepriekš pateicamies par atsaucību!

Lūdzu ikvienu, kas var palīdzēt, dariet to, jo mēs kopā veidojam šo filmu, godinot arī visus, kas vairs nav starp mums, bet kuri atkal atdzīvosies ekrānā. Filma paliks kā pagātnes liecība un atmiņu stāsts par šiem kopā būšanas svētkiem un latvietību.

Lai uzsāktu šī projekta realizāciju, šī gada sākumā es pabiju Austrālijā – Adelaidē, Melburnā un Sidnejā. Gribu pateikt milzīgs paldies visiem, kurus satiku un ar kuriem runāju. Paldies par viesmīlību, sirsnību un paldies, ka ļāvāt izjusts šo unikālo latviešu- austrāliešu kopdzīves izveidoto garu.

Ar mīlestību,

Dace Pūce,
režisore un producenteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com