Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Diasporas konsultatīvās padomes sēde

Notika videokonferences režīmā

Laikraksts Latvietis Nr. 600, 2020. g. 10. jūnijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Videokonference, izmantojot „Cisco Webex Meetings“. FOTO Gunārs Nāgels.

2020. gada 5. jūnijā videokonferences režīmā notika Diasporas konsultatīvās padomes sēde. Sēdes laikā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pateicās par veiksmīgo sadarbību pirmajā Diasporas konsultatīvās padomes darbības gadā. Ministrs uzsvēra, ka izveidojusies cieša un koordinēta sinerģija starp valsts iestādēm un diasporas organizācijām tālākā diasporas politikas veidošanā. Arī, neskatoties uz pandēmijas krīzes laikā nerealizētajām vai atliktajām iecerēm, dialogs ir turpināts un ļāvis veiksmīgi pielāgoties jauniem izaicinājumiem. Ministrs izteica pateicību diasporas organizācijām, kuras sniegušas palīdzību tautiešiem krīzes laikā.

Padomes locekļi konceptuāli atbalstīja Diasporas konsultatīvās padomes darba grupās izstrādātos priekšlikumus iekļaušanai Ministru kabineta Rīcības plānā darbam ar diasporu 2021.-2023. gadiem. Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas lietās Aivars Groza informēja par turpmāko plāna apstiprināšanas gaitu. Padomes nevalstiskie partneri atzina, ka notikušās diskusijas padomes darba grupās plāna izstrādei veicinājušas sadarbību ne tikai ar valsts iestādēm, bet arī satuvinājušas diasporas organizācijas visā pasaulē.

Sēdes laikā tika ievēlēti divi nepastāvīgie padomes locekļi – portāls Baltic-Ireland.ie un atkārtoti Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LAZA), kuru pilnvaru termiņš būs no 2020. gada 13. jūlija līdz 2021. gada 12. jūlijam.

Informācijai

Diasporas konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un tās ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. Diasporas konsultatīvās padomes darbības pamatprincipi ir noteikti Diasporas likumā, kas stājās spēkā 2019. gada 1. janvārī. Diasporas konsultatīvā padome tika izveidota 2019. gada 14. maijā.

Padomē darbojas pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Sabiedrības integrācijas fonda, Saeimas Ārlietu komisijas, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas, Valsts kancelejas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, biedrības Ar pasaules pieredzi Latvijā, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas, organizācijas Daugavas Vanagi centrālās valdes, Pasaules Brīvo latviešu apvienības, Amerikas latviešu apvienības, Eiropas latviešu apvienības, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības, Krievijas latviešu kongresa, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē, kā arī Latviešu nacionālās apvienības Kanādā. Pašreiz padomē darbojas arī 2 nepastāvīgie pārstāvji – Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LAZA) un biedrība Laiks – BL, kuru pilnvaru termiņš noslēdzas 2020. gada 12. jūlijā.

LR Ārlietu ministrija

* Red. Laikraksta „Latvietis“ galvenais redaktors Dr. Gunārs Nāgels piedalījās videokonferencē kā novērotājs, jo laikraksts „Latvietis“ kandidēja uz vienu no divām „rotējošām“ vietām padomē. Paldies visiem, kuri balsoja par mūsu kandidatūru! Diemžēl, neieguvām pietiekami balsis – par mums balsoja tikai 7 no 26 padomes locekļiem, bet bija patīkami redzēt, ka mūsu atbalsts bija līdzsvarots starp trimdas organizācijām, un Latvijas valsts iestādēm.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com