Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis no Rīgas

Dzimšanas diena pavasarī? Es vienmēr domāju ka biju rudens bērns!

Laikraksts Latvietis Nr. 600, 2020. g. 10. jūnijā
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ivars Štubis koncertē. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Sveiki! Pēkšņi dienas ir ļoti garas. Saulriets ir ap plkst. 22.00, bet nav īsti tumšs pirms 23.00. Liekas tik nesen, kad bija jau tumšs piecos vakarā. Laiks diemžēl pašlaik ir diezgan auksts, ap 10°C pa dienu un 3°C vakaros, pat laukos kārtīgi uzsniga pirms dažām dienām. Mūsu dzīvojamās ēkas apkure ir jau noslēgta – pārgājusi uz vasaras režīmu – tātad, bija jāizmakšķarē radiatoru un piespraust guļamistabā. Tagad es jūtos, ka esmu atpakaļ Melburnas ziemā, kur visa māja ir auksta, un ir tikai iespējams sildīt vienu vai divas istabas.

Laimīgā kārtā izskatās, ka laiks jau šonedēļas nogalē būs siltāks, ap 17°C. Esmu priecīgs par to, jo svētdien es svinēšu savu dzimšanas dienu! Mēs iesim sestdienas vakarā uz zivju un jūras velšu restorānu un tad svētdien paši taisīsim japāņu Gyoza dumplings. Man ļoti trūkst tās svaigas un samērā lētas jūras veltes, ko varēju nopirkt veikalos Austrālijā. Nu šeit ir gan visādas brīnišķīgas kūpinātas upes zivis un bieži ļoti lēts lasis, bet izņemot šos, tās veltes ir parasti sen sasaldētas vai ļoti dārgas. Nu kā pašlaik mums ir arī jābūt diezgan taupīgiem, tad biežāk sanāk sapņot par tām lietām, nekā īsti nopirkt un baudīt.

Mūsu oriģinālā ideja manā dzimšanas dienā bija braukt uz Tallinu uz 2 dienām, bet mēs vēl nebijām droši, vai varēs tur aizbraukt, vai arī būs vēl jāpaliek karantīnā 14 dienas. Baltijas valstis ir tagad nolēmuši atkal atvērt savas robežas viens otram, un cilvēki drīkst atkal starptautiski ceļot. Tagad, kamēr es rakstu šo rakstu, visas 3 valstis ir vienojušās uz noteikumiem un laikam no rītdienas sāksies atkal starptautiskais transports! Laikam Latvijas reaģēšana uz šo krīzi vispār skaitās kā vienu no vislabākajām pasaulē, un vīrusa infekcijas skaitlis paliek diezgan maziņš.

Bet vīrusa ir gan skārusi ekonomija. Redzēsim tagad, kamēr likumi ir lēnam atviegloti, kā ies, un kuri ir izturējuši dīkstāvi. Cilvēku pulcēšanas skaits ir tagad paaugstināts līdz 25, kas ir ļoti labi, bet vēl nozīmē, ka lielāko tiesu krogiem un restorāniem nebūtu vērts organizēt dzīvo mūziku. Nu tad izskatās, ka šovasar būs samazināts koncerta skaitlis nekā bija paredzēts, un lielākoties visi vasaras festivāli ir tagad atcelti. Bet vismaz ir tā, ka šur un tur ir gan kāds mazs koncertiņš, un ir cerība, ka lēnam viss atkal sāks ripot uz priekšu. Grūtie laiki nav cauri, bet vismaz tagad tālumā spīd maza gaismiņa.

Es esmu šomēnes izpildījis arī 3 dzīvos koncertus internetā, lietojot Zoom. Piekrišana bija liela, un es gribēju pateikt paldies visiem skatītajiem, īpašs paldies par atbalstu – redzēju daudzas pazīstamas sejas no Austrālijas! Šie koncerti ir bijuši vienīgie, ko esmu spēlējis tagad gandrīz 3 mēneša laikā, un pirmā reize, kad esmu uzstājis dzīvajā streaming koncerta formātā. Es taisos organizēt pēdējo kaut kad jūnija vidū.

Un kamēr runājot par pirmajiem reizēm,… es šogad svinēšu dzimšanas diena kā pavasara bērns! Tas man gan liekās dīvaini, jo esmu katru gadu pirms šī bijis rudens bērns! Bet laiks šeit ir pašlaik rudenīgs šā vai tā, tad – es nejūtos pārāk satraukts par šo brīnumu...

Ivars,
Rīgā, 21.04.2020.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com