Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 šovasar notiek attālināti

Katru trešdienas vakaru attālināts pasākums „Vakara viesis“

Laikraksts Latvietis Nr. 600, 2020. g. 10. jūnijā
Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasākums „Vakara viesis“.

Covid-19 pandēmija pasaulē šogad liegusi rīkot daudzus pasākumus, un, tostarp, uz 2021. gadu ir pārceltas arī visas 3x3 nometnes. Vienlaikus ar saietiem, nenotiek arī Latvijas trīsdesmitajai gadadienai iecerētais salidojums Rīgā. Par to skumst ne tikai dalībnieki, kas bija pieteikušies braucieniem uz nometnēm, bet arī šo nometņu un salidojuma rīkotāji.

3x3 ir ieņēmis stabilu vietu daudzu jo daudzu pasaules latviešu dzīvēs. Nometnes nedēļa tiek gaidīta ar satraukumu un cerībām, tā kļuvusi par neatņemamu vasaras sastāvdaļu, kas dod ne tikai lādiņu latvietības kopšanai līdz pat nākošajam gadam, bet arī emocionāli saista gan latviešus Latvijā, gan visā pārējā pasaulē. Ziņa par to, ka 2020. gadā 3x3 nebūs, rīkotājiem lika sarosīties, lai meklētu veidus, kā tomēr satikties, glabāt un daudzināt gadu gaitā izveidojušās 3x3 vērtības. Virtuāli jau notikuši vairāki mēģinājumi. Amerikā tās ir kopīgas virtuālas sadziedāšanās, rīkojot attālinātas Nīkšanas, bet Īrijā tās ir spēka dziesmas, kas ik nedēļu tiek publicētas Facebook.

Latvijas 3x3 padome pagājušonedēļ uzsāka jaunu iniciatīvu – katru trešdienas vakaru rīkot attālinātu pasākumu Vakara viesis, lai virtuāli tiktos Zoom platformā. Šis cikls tika uzsākts 3. jūnijā ar vairāk nekā 50 dalībniekiem. Īpašie viesi pirmajā tikšanās reizē – 3x3 kustības aizsācējas pasaulē un Latvijā – Līga Ruperte un Inese Krūmiņa. Viņas abas stāstīja savas atmiņas par pirmajām nometnēm Amerikā un Latvijā: vēlmēm un sajūtām; par to, kādas ir 3x3 vērtības un kā tās tika un tiek ievērotas vēl joprojām; par cīņu, ko nācies izcīnīt, lai trīsreiztrīsnieki viens otru uzrunātu uz tu. Atmiņā palikuši arī tā laika jautrie brīži un pārpratumi, un, protams, Latvijas un ārzemēs mītošo latviešu tuvināšanās un barjeru nojaukšana, kas šo kustību visdrīzāk arī ir padarījusi unikālu.

Sarunu laikā abas vakara viešņas aicināja uzdot jautājumus un arī pārējiem dalīties savās 3x3 atmiņās un pieredzē, un tādu nebija maz. Lai gan Līga kategoriski noliedz savus nopelnus, saukties par 3x3 radītāju un izveidotāju, iebilstot, ka tas ir daudzu jo daudzu iesaistīto nopelns, tomēr bez viņas neatlaidības un uzņēmības veidot pirmo saietu 1981. gadā Garezerā šīs kustības nebūtu ne Latvijā, ne arī citur pasaulē. Tā nu Līgas iebildumi saukties par 3x3 autori tika pārliecinoši atspēkoti.

Emocionāli pacilājošākais brīdis tikšanās laikā bija Vakara viesa noslēgumā. Atvadoties, kā jau trīsreiztrīsniekiem ierasts, Inese uzsāka un visi nodziedāja 3x3 Vakara dziesmu. Jau ar pirmajiem dziesmas vārdiem Šķiramies(i) mēs, ļautiņi, pakrūtē kaut kas dīvaini iesmeldzās, un plaukstas teju fiziski sajuta blakus stāvētāju silto rokasspiedienu. Kas tas bija? Tā noteikti bija īpašā 3x3 sajūta, kas mūs no virtuālajām sarunām pārcēla īstajā 3x3 klātbūtnē.

Bet, ko nu es te to visu aprakstu, paši varat noskatīties pirmās satikšanās ierakstu 3x3 interneta mājas lapā – www.3x3.lv. Tur un Latvijas 3x3 Facebook lapā atradīsiet arī visu nepieciešamo informāciju par turpmākajiem Vakara viesiem trešdienās un arī aprakstu, kā pieslēgties, lai piedalītos. Uz tikšanos 3x3!

Sandra Bondarevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com