Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu ciema ziņas

Notikumu pilns maijs

Laikraksts Latvietis Nr. 600, 2020. g. 10. jūnijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Friziere Anita; klienti Jancis un Dagnija. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Zemeņu stādīšana. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Anete svin savu 102. dzimšanas diena. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Baltā galdauta svētki. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Apsveikumi Ciema iedzīvotājiem. No kreisās: Latviešu ciemā vadītāja Ingrīda Houka un MLB Daugavas skolas pārzine Dzintra Latiša. FOTO no MLB Daugavas skolas arhīviem.

Ikdiena un svētki...

Tā kā Latviešu Ciemā ilgu laiku neviens nevarēja nākt ne ciemoties, ne sniegt kādus pakalpojumus, tad ievērojām, ka visiem iedzīvotājiem ir izauguši gari mati, kuri ne vien sāka traucēt, bet arī prasījās pēc matu griezuma atsvaidzināšanas.

Tā radās doma izmantot Latviešu Ciema frizētavu, lai ķertos pie darba. Smejoties vien noteicām, ka dzīvē noder visādas prasmes – gan matu apgriešana, gan ruļļu tīšana un skaistas frizūras izveidošana.

Pieprasījums pēc šāda pakalpojuma bija ļoti liels. Un tā dažās nedēļās iedzīvotāji atguva savas skaistās frizūras, un viena otra iedzīvotāja tika pie skaistām matu lokām!

Tad bija laiks ķerties pie stādīšanas darbiem!

Pagalmā tika ievesta ķerra pilna ar zemeņu stādiem, akmentiņiem, melnzemi, dažādiem podiņiem! Un tā kā vienā no maija nedēļām gadījās vairākas siltas dienas, tad Ciema dārzā bija vērojama rosība. Citreiz strādāja viens, citreiz otrs, un darbi pamazām tika pabeigti. Tagad daudzie podiņi ir izlikti ciema iekšpagalma dārzā, un nu stādiņus nedrīkst aizmirst! Jālaista, jāpriecājas par saules stariem, kas tos silda un jāgaida saldās sarkanās ogas!

Šajā klusajā laikā, kad Latviešu Ciema ļaudis dzīvoja savrupu dzīvi, netika aizmirstas Vārda un Dzimšanas dienas. Dāvanā parasti bija saldumi, ziedi no pašu dārza, skaistas apsveikuma kartītes ar mīļiem vēlējumiem un skaļa skanīga dziesma Augstu laimi, prieku no sirds vēlējam!

Šajā bildē ir viens no maija jubilāriem – iedzīvotāja Anete, kura nosvinēja savu 102. dzimšanas dienu! Apsveicam!!!

Laikraksts „Latvietis“ sveic Aneti 102. dzimšanas dienā!

Baltā galdauta svētki

Rudenīgi vēsā pēcpusdienā Ciema ļaudis bija aicināti ne tik vien dziedāt ierastajā dziedāšanas nodarbībā, bet pie viena svinēt Baltā galdauta svētkus, kas jau piekto gadu tiek svinēti visā pasaulē – 4. maijā, apsveicot Latvijas Republiku neatkarības atjaunošanas dienā!

Šoreiz ar lina galdautu tika apklāts viens no daudziem galdiem, iedegtas sveces un salikti ziedi un dažādi gardumi, kurus laipni piedāvāja un sarūpēja Ciema šefpavārs Miķelis Mežciems.

Šajā pēcpusdienā tika dziedātas īpaši izvēlētas dziesmas – tās, kuras atrodas nodaļā ar nosaukumu Mūsu zemei. Dziesmas šajā nodaļā ne vien daudzina Latvijas skaisto dabu, bet šeit ir atrodamas dziesmas, kuras dziedam tikai īpašās svētku reizēs! Un šoreiz dziedājums skanēja skanīgi un svinīgi!

Kad kādu laiku visi bija dziedājuši, tad bija laiks piepildīt glāzes ar dzirkstošiem dzērieniem, lai tās paceltu un vēlētu Saules mūžu, mīļajai Latvijai!

Aiz loga jau sāka satumst, kad Ciema ļaudis nesteidzīgi sāka posties prom. Gaisotne bija svinīga un reizē apcerīga, sveces turpināja degt un ar savu gaismu sildīja visu atnākušo sirdis un domas, daudzus sanākušos aizvedot skaistās, tālās, atmiņās...

Paldies MLB Daugavas skolai!

Kā katru gadu, tā arī šogad MLB (Melburnas Latviešu biedrības) Daugavas skolas bērni, skolotāji un vecāki bija sarūpējuši jaukus, sirsnīgus apsveikumus Ģimenes dienā Latviešu Ciemā dzīvojošiem ļaudīm! Tā kā šogad Ciemā nedrīkstēja uzņemt ciemiņus, lai tie ar saviem priekšnesumiem iepriecinātu klātienē, tad skolas saime bija izdomājusi citus risinājumus.

Skolas bērni bija izgatavojuši daudz dažādas krāsainas apsveikuma kartītes ar mīļiem ierakstiem un apsveikuma pantiņiem un sagādājuši ziedus, baltus kā kupenas. Katram garajam ziedu kātam apkārt bija apsieta balta lentīte, sasieta glītā pušķītī.

Ziedi un kartītes bija tik daudz, ka apsveikumus saņēma visi iedzīvotāji – gan Aprūpes namā dzīvojošie, gan tie, kas dzīvo Latviešu Ciema mājiņās.

Pirmdien, 11. maijā, aprūpes namā dzīvojošie ļaudis bija aicināti turpināt svinēt Ģimenes dienu un noskatīties MLB Daugavas skolas apsveikumus, kuri bija ierakstīti garā filmā un izrādīti Ciema Lielajā zālē uz lielā ekrāna! Kaut arī šogad citādāk, skolas sagādātie apsveikumi vēl ilgi sildīja iedzīvotāju sirdis! Paldies!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com