Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Cīņa pret infodēmiju Covid-19 laikā

Latvijas rosinātu globālu aicinājumu atbalsta 130 pasaules valstu

Laikraksts Latvietis Nr. 601, 2020. g. 17. jūnijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2020. gada 12. jūnijā pēc Latvijas iniciatīvas 130 valstu Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Ņujorkā nāk klajā ar starpreģionālu paziņojumu par cīņu pret dezinformāciju jeb infodēmiju saistībā ar Covid-19.

Izplatītajā paziņojumā norādīts, ka valstīm, reģionālām organizācijām, ANO sistēmai un citiem iesaistītajiem – plašsaziņas līdzekļiem, sociālo mediju platformām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām – ir svarīga loma, palīdzot iedzīvotājiem pretoties dezinformācijai.

Covid-19 krīze ir pierādījusi, ka piekļuvei brīvai, uzticamai un zinātniski pamatotai informācijai ir izšķiroša nozīme. Valstis tiek aicinātas veikt pasākumus, lai novērstu dezinformācijas izplatību, un gādāt, lai iedzīvotājiem ir pieejama pārbaudīta un precīza informācija no uzticamiem avotiem par Covid-19. Paziņojumā uzsvērta izteiksmes, tai skaitā mediju, brīvības nozīme un izcelta nepieciešamība aizsargāt mediju žurnālistu un citu mediju darbinieku drošību.

Cīņa pret dezinformāciju jau vairākus gadus ir viena no Latvijas prioritātēm daudzpusējos formātos un divpusējā sadarbībā.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com