Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši pasaulē pandēmijas laikā

Muzejs „Latvieši pasaulē“

Laikraksts Latvietis Nr. 602, 2020. g. 24. jūnijā
Marianna Auliciema -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs

COVID auskari no liesmā veidotām stikla pērlītēm. FOTO Laura Šmideberga.

Gita Gemūts pati izveidoja šo sejas masku no Latvijas lina, esot pašizolācijā Mumbajā, Indijā, 2020. gada martā. Gita šo masku ir uzdāvinājusi muzejam. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Meta Bāze palīdz Toronto latviešu centra akcijā izdalīt Lieldienu sveicienu – latviešu pārtikas produktu saiņus latviešu pensionāriem, kuri bija pašizolēti Toronto apkaimē COVID-19 pandēmijas laikā. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Nav pasaulē vietas, kuras iedzīvotājus neietekmē COVID-19 izraisītā pandēmija. Viņu vidū ir arī latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas.

Muzejs Latvieši pasaulē plāno atspoguļot šo neparasto laiku muzeja krājumā, vācot priekšmetus ar stāstiem, lai nākamajām paaudzēm parādītu, kā latvieši ārpus Latvijas ir pārdzīvojuši šo laiku, kā palīdzējuši citiem, kā meklējuši drošību sev un ģimenēm. Muzejs aktīvi vāc priekšmetus un atmiņu stāstus, kas atspoguļo gan sajūtas, gan sadzīves apstākļus, piedzīvotus COVID-19 izraisītās krīzes situācijā.

Aicinām ārzemēs dzīvojošos latviešus piedāvāt muzeja Latvieši pasaulē krājumam priekšmetus ar stāstiem par viņu personīgo pieredzi COVID-19 pandēmijas laikā! Muzejs meklē vēstures liecības, kurām ir saikne ar latviešu sabiedrību un latviešu ģimenes, kultūras un dzīvesziņas uzturēšanu pandēmijas laikā ārpus Latvijas.

Lūgums sazināties, sūtot īsu priekšmeta aprakstu un personīgās pieredzes stāstu uz muzeja epastu lapainfo@gmail.com!

COVID auskari no liesmā veidotām stikla pērlītēm. Tos veidojusi Laura Šmideberga Tallinā, Igaunijā, 2020. gada martā. Stikla māksliniece Laura Šmideberga dzīvo Tallinā, Igaunijā, jau 13 gadus. Agrāk, dzīvojot Latvijā, Laura bija folkloras kopas Skandinieki dalībniece, tagad viņa kopā ar citiem Igaunijā dzīvojošiem latviešiem ir nodibinājusi latviešu folkloras kopu Rēvele un vada Latviešu Nacionālās kultūras biedrību Igaunijā.

Laura ir radījusi šos auskarus, iedvesmojoties no COVID-19 vīrusa attēliem mikroskopā. Laura skaidro, ka tie ir veidoti, ievērojot latviešu maskošanas tradīcijas – attēlot to, no kā baidāmies, vienlaikus simbolizējot vēlmi to atvairīt. Laura ir pārdevusi rotas – auskarus, rokassprādzes, kaklarotas – no kolekcijas Calling out Corona cilvēkiem visā pasaulē, kuri tās nēsā pašaizsardzībai kā amuletu pret neredzamo briesmoni – COVID-19 vīrusu.

Marianna Auliciema
„Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com