Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Cik liela ir visas Cilvēces kopējā Dvēsele?

Garīgais komentārs

Laikraksts Latvietis Nr. 603, 2020. g. 1. jūlijā
Raimonds Sokolovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Bet pats miera Dievs lai jūs svētī caurcaurim, un jūsu gars, dvēsele un miesa visā pilnībā lai paliek bezvainīgi līdz mūsu Kunga Jēzus Kristus atnākšanai,“ saka apustulis Pāvils.

Par cilvēka Dvēseli liecina Bībele, kā arī viss antīkais mantojums, un garīgā pieredze visās tautās un zemēs – no vienas puses, gan arī mūsdienu zinātņu un medicīnas ilggadīgi atklājumi – no otras. Apkopojot šo atziņu krājumu, var sacīt tā:

Katram cilvēkam piemīt viņa individuālā dvēsele, kas ir tas īstenais Tu Pats jeb tava Apziņa, kas ir nemirstīga. Dvēsele lokalizējas cilvēka organisma krūšu rajonā un ir Gara sēdeklis. Cilvēka Gars ir dvēseles smalkākā daļa jeb tās galva. Gars normāli caurvij visu organismu un sniedzas virs pakauša vairākus desmitus centimetru. Paaugstināts Gars caurvij cilvēka organismu un sniedzas virs pakauša vairākus metrus. Tie, kam Debesis ir devušas dāvanu REDZĒT – pēc Gara augstuma var novērtēt cilvēka garastāvokli (1.Kor.12:10). To var arī konstatēt ar jūtīgu aparatūru pēc krāsu spektra rajonā ap galvu. Gars ir cilvēka saikne ar Dievu To Kungu. Kad Dieva Gars nolaižas (izlejas) pār cilvēka Garu, tad cilvēks saņem Spēku pieplūdumu. Salauzts vai panīcis cilvēka Gars uzreiz tad atjaunojas, Gars paaugstinājas un pieaug izmēros, un pat izvirzās virs cilvēka fiziskā ķermeņa robežām. Gars tiek paaugstināts caur dievkalpojumu, kā arī caur visām gaišām un mīlestības pilnām nodarbēm cilvēka dzīves laikā. Pie tām pieskaitāma tava profesija, tavi hobiji, tava filozofija, tava ģimene un sabiedrība.

Kad Dvēsele/Gars ieiet ķermenī, rodas dzīvība. Kad Tas atstāj ķermeni, paliek pīšļi.

Ideāls cilvēks būtu – ar augstu Garu, tīru Dvēseli, un Harmonisku miesasbūvi. Pašlaik tādu cilvēku vēl ir ļoti maz.

Dzīvniekiem, atšķirībā no Cilvēka, turoties pie šīs terminoloģijas – ir dvēsele, bet nav gara. Dzīvniekiem ir izteiktāka arī grupas dvēsele. Dzīvnieka dvēsele, pēc fiziskā ķermeņa atstāšanas, tāpat turpina eksistēt Viņpasaulē. Visbiežāk tā atrod savu Zemes dzīves saimnieku, un to mīlestībā gan sagaida, gan pavada Viņpasaules gaitās. Gan dzīvnieka, gan cilvēka dvēseles Viņpasaulē atrodas savos smalkajos ķermeņos, un pēc izskata praktiski ir aizvadītās dzīves dubultnieki. Šo formu smalkais ķermenis var saglabāt ilgāku laiku. Tomēr cilvēka dvēseles veidols vēlāk ieņem aptuveni 30 gadīga jaunekļa izskatu. Tās Dvēseles, kas Viņpasaulē atbilst Skolotāja pozīcijai, var izvēlēties projicēt sirmgalvja un cienījama vecuma izskatu.

Cilvēka Dvēselei ar smalko ķermeni arī Viņpasaulē tiek lietotas sava veida drēbes, kas sākotnēji pēc aiziešanas var būt zemes dzīves laika drēbju kopija, bet vēlāk mainās. Bībele saka: „Tiem tika dotas baltas drēbes...“ Un atkal: „Mēs negribam tapt izģērbti, bet pārģērbti...“ (2.Kor.5:4). Ir arī norādes, ka drēbju veidols Viņpasaulē izsaka pozīciju. Debesu kara pulki sekoja Viņam uz baltiem zirgiem, tērpti baltā, tīrā audeklā. (Atkl.9:14).

Metafizika ļauj spriest, ka visas Cilvēces kopējā Dvēsele aizņem aptuveni pusi visa milzīgā Universa. Tā ir totāli gigantiska platība, ko Cilvēks arī fiziski kādudien var apdzīvot, tas nozīmē, – gadiem ceļot, pētīt un apgūt – grandiozās Kosmiskās tāles, to neizmērojamā daudzveidībā un krāšņumā. Tas ir tas apgabals, līdz kuram tu tīri teorētiski šodien spēj aizdomāties. Tāpēc no cilvēka viedokļa Visums ir bezgalīgs. Cilvēces kopējā Dvēsele laikmetu gaitā pieaug izmēros. Vai izmēros pieaug arī Visums, nav zināms, bet ir ticams.

Bet vispirms ir jāsakārto stāvoklis uz Zemes. Iepriekšējās civilizācijas uz Zemes pirms desmitiem tūkstošu gadu jau vairākas reizes pienāca tuvu šādai iespējai, tomēr neizturēja un pašiznīcinājās. Kad sasniedz zināmu attīstības pakāpi, – tad ja zinātne un garīgums iet roku rokā un ir līdzsvarā – tu kļūsti par Kosmisku civilizāciju, un saņem atļauju sadarbībai ar citām Kosmiskām civilizācijām. Tas norādīts antīkajā mantojumā, pieminēts Bībelē, kā arī citos reliģiskos rakstos. „Un tie valdīja kopā ar Kristu tūkstoš gadu...“ (Atkl.20:4)

Šodien Cilvēce tuvojas līdzīgi augstai attīstības pakāpei. Tāpēc Garīgais briedums un garastāvoklis gan indivīdam gan visai Civilizācijai – kļūst extra nozīmīgs globālā mērogā. Visas Cilvēces kopīgo garastāvokli, savukārt, sastāda visu indivīdu garastāvokļu summa. Tas ir veids kā mēs katrs piedalāmies Cilvēces kopīgajā virzībā uz priekšu.

Vēlu jums labu Garastāvokli!
Mācītājs Raimonds Sokolovskis
(Bībelē skat. I Kor.2:11, Rom.8:16, I Tes.5:23, u.c.,)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com