Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Laimīgā stunda“ Adelaidē

Pēc COVID – 19 „atvaļinājuma“

Laikraksts Latvietis Nr. 604, 2020. g. 8. jūlijā
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mazā zālē. Muzikanti, no kreisas: Matīss Reinhards, Daila Šmite un Davids Orčards (Orchard). FOTO Rudīte Bērziņa.

Kafejnīcā. No kreisās: Rūdis Dancis, Monta Antona, Kārlis Antons, Stella Antona, Mairita Antona. FOTO Rudīte Bērziņa.

No kreisās: Ilga Vasele, Dace Freja, Mārīte Rumpe, Ļena Rumpe. FOTO Rudīte Bērziņa.

Pavāri virtuvē. No kreisās: Ināra Putniņa, Andis Bērziņš un Rudīte Bērziņa. FOTO Andris Jaudzems.

Š.g. martā, tāpat kā uzņēmumi visās pasaules malās, Adelaides Latviešu nams Tālava bija spiests aizvērt durvis uz nezināmu laiku, jo Covid 19 bija nonācis arī mūsu pasaules stūrītī. Tas nozīmēja, ka Sabiedriskā kluba Laimīgās stundas, kuras notika ik mēneša pēdējā piektdienā Tālavas kafejnīcā, uz nezināmu laiku bija jāpārtrauc. Nams bija kluss un baismīgs. Ienākumus nogrieza kā ar nazi, bet vīruss neaizdzina tekošos izdevumus! Tomēr durvis nebija jāslēdz uz visiem laikiem, jo nams saņēma dažādus gan federālās, gan Dienvidaustrālijas valdību pabalstus.

Daļa Austrālijas austrumkrastnieki Adelaidi uzskata par tādu nomales ne pārāk dinanimisku pilsētu. Mēs, vietējie, protams, zinām, ka tā nav, un te ir ļoti interesanta un patīkama dzīve. Šinī Covid 19 laikā esam it sevišķi pateicīgi, ka atrodamies mazāk apdzīvotā pavalstī. Iedzīvotāju skaists mums aptuveni salīdzinās ar Latvijas iedzīvotāju skaitu. Dienvidaustrālijā mums ir bijuši 440 Covid 19 pacienti un no tiem 436 atkopušies. Šobrīd (29. junijā) nav neviena Covid 19 pacienta, un tādi nav bijuši 33 dienas.

Un tā tas nācās, ka Dienvidaustrālijas valdība jūnija sākumā atviegloja vairākus Covid 19 ierobežojumus, un Sabiedriskais klubs varēja tūlīt plānot nākamo Laimīgo stundu, kas arī notika 26. jūnijā. Pasākums bija knapi izsludināts, kad bija vairāk pieteikušies nekā ar likumu atļautais skaits! Katrā telpā atļautais skaits nozīmēja, ka bija jāizmanto ne tikai kafejnīcu, bet blakus istabu un Mazo zāli. Tomēr, kad visi sanācām svecīšu gaismā, bija omulīgi, un visi bija tādā sajūsmā satikties, ka jaunais formatēs nemaz netraucēja! Un dalībnieku skaits bija Laimīgai stundai rekords – 40, neieskaitot dežurantus un muzikantus! Pagaidu sarakstā bija vēl 10 personas! Tautieši bija noilgojušies pēc latviešu sabiedrības! Bija sanākušas gan ģimenes ar bērniem, gan sirmgalvji.

Vakars pagāja nemanot. Pēc gardām kotlešu vakariņām, mūs ar dzīvo mūzīku iepriecināja Daila Šmite un Matīss Reinhards. Uz dažām dziesmām pienāca klāt Lilita Daenke un Davids Orčards (Orchard). Ar moderno tehnoloģiju bija iespējams pārraidīt muzikālo devumu ne tikai uz ekrāniem blakus kafejnīcā, bet visai pasaulei!

Esam iemācījušies Covid 19 laikā, ka ir ļoti svarīgi būt elastīgiem un piemēroties valdības mainīgajiem likumiem un ieteikumiem. Šonedēļ atkal jaunas maiņas stājās spēkā, kas nozīmē, ka nākamai Laimīgai stundai jūlija beigās būs citas prasības. Piedāvāsim mūsu ieredzētās ziemas vakariņas – gaļas pīrāgs zirņu zupā (angl.: pie floater). Tuvāka informācija tiks izsūtīta Kluba biedriem un parādīsies feisī.

Ir tik labi atkal redzēt dzīvību mūsu namā!

Rudīte Bērziņa,
Adelaides Latviešu nama kooperatīva un Sabiedriskā kluba sekretāre
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com