Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Covid-19 krīzes pārvarēšana

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministrijas pārrunā kopīgu stratēģiju

Laikraksts Latvietis Nr. 605, 2020. g. 15. jūlijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Priekšā uz kāpnēm, no kreisās: Lietuvas vēstnieks Latvijā Artūrs Žurausks, Lietuvas ārlietu ministrs Linas Linkēvičs, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. FOTO LR Ārlietu ministrija.

8. jūlijā Lietuvā, Rokišķu rajonā, Ilzenbergā notika Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriju neformālais seminārs, kura laikā Latvijas ārlietu ministram Edgara Rinkēviča bija divpusēja saruna ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), kā arī abu ministriju vadība diskutēja par aktuālajiem drošības, Eiropas Savienības un reģionālās sadarbības jautājumiem.

Ārlietu ministri sarunā atzīmēja Latvijas un Lietuvas sekmīgo sadarbību Covid-19 radītās krīzes laikā. Abi ministri bija vienprātīgi, ka krīzes seku pārvarēšanai ir svarīgi saglābāt ciešus kontaktus, turpinot sadarboties gan divpusēji, gan arī Baltijas valstu starpā.

Seminārā abu valstu ārlietu ministriju pārstāvji diskutēja par NATO un Eiropas Drošības un aizsardzības politiku, Austrumu kaimiņiem un Ķīnu, kā arī reģionālo ekonomisko sadarbību pēc Covid-19 krīzes. Diskusijās tika atzīmēts ka ekonomikas atjaunošanā būs svarīga sadarbība ES vienotā tirgus, digitālos un klimata jautājumos. Lietuva arī iepazīstināja ar savām prioritātēm Baltijas Jūras valstu padomes prezidentūrā.

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriju neformālais seminārs šogad notiek jau ceturto reizi. Seminārs tiek organizēts pēc rotācijas principa.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com