Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns

„Saulrieta dziesmās“ apbur klausītājus

Laikraksts Latvietis Nr. 605, 2020. g. 15. jūlijā
Maija Tālberga -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koncerts „Saulrieta dziesmas“. FOTO Roberts Vidzidskis.

„Saulrieta dziesmas“ dalībnieki. No kreisās: Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Lūsēns, Ieva Sutugova, Mārtiņš Brauns. FOTO Roberts Vidzidskis.

Sirsnīgs atkalredzēšanās prieks, augstas kvalitātes muzicēšana ar izciliem profesionāļiem un publika ar aizturētu elpu – tas raksturo pirmo Saulrieta dziesmu koncertu, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Ikšķiles estrādē. Harizmātiskie latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, kā arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova noskaņu koncertā izdzīvoja abu skaņražu skaistākās un ļoti zināmās, kā arī mazāk dzirdētās melodijas.

Paši komponisti ar smaidu sevi nodēvējuši par huligānu un romantiķi, un abu spilgtās personības izpaužas gan skaņdarbos, gan improvizācijās, gan patiesā muzicēšanas kaislē.

Skatuves scenogrāfijā izmantoti dzīvās uguns elementi un divi gaismas koki, kas pietuvina skatītājus dabas ritmiem un noskaņās paspilgtina saulrieta tēmu.

Ar paveikto gandarīts ir arī koncertu producents Aigars Dinsbergs: „Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma... Sajūta, ka atkal varam būt kopā ar šādiem izciliem mūziķiem un mūsu klausītājiem klātienē, ir neaprakstāma. Ir tik patīkami vērot smaidīgas sejas, dzirdēt aplausus, līdzdziedāšanu un atkal piedzīvot stāvovācijas. Esmu cerīgi noskaņots un ļoti gaidu tikšanos nākamajos koncertos.“

Jau Saulrieta dziesmas izskanēja skaistajā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 10. jūlijā un Alūksnes Pilssalas estrādē – 11. jūlijā. Pēc tam koncerti notiks Kuldīgas estrādē – 18. jūlijā, Bauskas Pilskalna parka estrādē – 25. jūlijā, Talsu pilskalnā – 31. jūlijā, Baldones Vanagkalna estrādē – 7. augustā, Madonas estrādē – 14. augustā un Lielvārdē, Rembates parka estrādē – 15. augustā. Koncertu sākuma laiks plkst. 21.00. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzē. Koncertu rīko Producentu grupa 7.

* * *

„Šeit nav nekāda izrādīšanās vai konkurence – kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība ir kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā“, saka komponists Mārtiņš Brauns un, priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, piebilst: „Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un tas dod mums otro elpu.“

Savukārt Jānis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: „Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā... Mani šie brīži iedvesmo un rada sajūtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...“

Maija Tālberga,
Producentu grupa 7
6.07.2020.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com