Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jauniešu koris „Balsis“ dodas muzikālā ceļojumā

Koncerti jūlijā un augustā

Laikraksts Latvietis Nr. 605, 2020. g. 15. jūlijā
Ints Teterovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Balsis

Ilgojoties pēc aktīvas koncertdzīves un tikšanās ar klausītājiem, Jauniešu koris BALSIS jūlija otrās nedēļas nogalē sniegs 3 publiskus koncertus – Upītē, Baltinavā un Limbažos. Kā katru gadu, koris pēc iespējas biežāk koncertē Latvijā, izņēmums nav arī šī vasara. Latgales pusē Baltinavā un Upītē BALSIS būs pirmo reizi.

11. jūlija vakarā plkst. 20.00 uz dvēselisku koncertu kopā ar Jauniešu kori BALSIS aicināja Andris Slišāns – Upītes Nemateriālās kultūras mantojuma centra direktors. Koncerts notika pie Upītes Tautas nama. Muzicēt pirmo reizi šajā vietā koris izvēlējies, sekojot savu dziedātāju dzimtajām vietām. Par Ziemeļlatgales pērli dēvētā Upīte ir 250 km attālumā no Rīgas un ir spilgta kultūras notikumu radītāja.

12. jūlijā BALSIS varēja dzirdēt īpašā dievkalpojumā Baltinavas Jaunavas Marijas Pasludināšanas Romas katoļu baznīcā – dievkalpojuma sākums 11.30, bet kora uzstāšanās bija plkts. 12.15.

12. jūlijā plkst. 18.00 koris kopā ar Limbažu pilsētu aicināja uz koncertu Limbažu svētā Jāņa baznīcā, atzīmējot dievnama 340. gadskārtu. BALSIS Limbažu pusē nav bieži, bet toties regulāri, gan Emiļa Melngaiļa un Baumaņu Kārļa svētkos, gan solo koncertos baznīcā.

Saturiski visi koncerti bija atšķirīgi, bet priekšplānā vienmēr ir latviešu autoru garīgā un laicīgā mūzika.

Arī augustā BALSIS būs dzirdamas daudzviet: 23. augustā – Īlē un no 27. līdz 30. augustam kopā 10 koncertos Lielupes krastos. Lielupes BALSIS būs dzirdamas no Bauskas līdz Jelgavai, jo dosies lejup pa upi ar laivām. Sīkākas ziņas par turpmākajām aktivitātēm varēs atrast balsis.lv

Ints Teterovskis,
Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com