Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Juris Kronbergs mūžībā

09.08.1946. – 06.07.2020.

Laikraksts Latvietis Nr. 605, 2020. g. 15. jūlijā
Ģirts Zēgners -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Kronbergs

Juris Kronbergs
09.08.1946. – 06.07.2020.

Nav labs gads. Pirmdien, 6. jūlijā, Stokholmā mūžībā aizgāja dzejnieks, tulks, Latvijas literatūras nesējs pasaulē, dzīves filozofs Juris Kronbergs.

Mums viņš bija arī ELJA Informācijas redaktors, ELJA Skandināvijas nodaļas priekšsēdis un autors starplaikā jau leģendārai Odai Eiropas latviešu jaunatnes apvienībai sakarā ar tās 50 gadu jubilejas kongresu Saukrastos.

Juris piedzima 1946. g. 9. augustā Zviedrijā. Bija aktīvs skauts, basketbolists, naudu pelnīja pazemē, pirmā latviešu rokgrupā Saules brāļi spēlēja bungas, vēlāk uzstājās arī ar Dunduru un Prusaku ansambli, piedalījās Mičotāju turnejā Austrālijā, kā arī daudzos ELJA kongresos un VLJK visos kontinentos.

Bija politiski angažēts – aktīvs sociāldemokrāts, protestēja pret Friča Mendera vajāšanu okupētajā Latvijā, piedalījās Rīgas Vasaras kursos un Baltijas brīvības un Miera kuģa braucienā. Pēc LR neatkarības atjaunošanas kopā ar ELJA Skandināvijas nodaļu palīdzēja uzcelt Latvijas vēstniecību Stokholmā, kurā pats vairākus gadus strādāja par kultūras atašeju. Pirms gada pārcēlās uz dzīvi Latvijā.

Lai mūsu Jurim vieglas smiltis!

Ģirts Zēgners

* ELJA – Eiropas Latviešu jaunatnes apvienība.
** VLJK – Vispasaules Latviešu jaunatnes kongress.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com