Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis Latvijā

Slapjā vasara

Laikraksts Latvietis Nr. 608, 2020. g. 5. aug.
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Solo uzstāšanās jūlija sākumā. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Video filmēšana ar Latvijas dziedātāju Aneti Porgu.

„Rāmi Riti“ - Etnomūzikas ansamblis, kurā esmu iestājies kā ģitārists. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Magones Smārdē. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Mājās gatavotie mazsālītie gurķi. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Sēņošana Cēsīs - gailenītes, bekas, bērzlapītes un kāda baravika. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Sēņošana Cēsīs. FOTO no Ivara Štubja personīgā arhīva.

Visas Vecrīgas ielas ir slapjas. Tūristi skrien no vienas terases uz otru, lai tiktu prom no lietus pilieniem. Ik pa laikam es redzu mūsu ielā cilvēkus, kas ir tik izmirkuši, ka viņiem vienalga, un viņi ir izdomājuši staigāt mierīgā gaitā, kamēr pārējie skrien garām. Man īstenībā patīk lietains laiks, it sevišķi vasaras lietus.

Karstā dienā lietus ir atsvaidzinošs, un aukstā dienā ir tik forši dzirdēt ūdens pilienus uz jumta, kamēr guli zem siltām segām.

Bet nu varbūt slapjais laiks nav vienmēr tik foršs kā es stāstu. Tieši vakar man bija privāta uzstāšanās Ikšķilē, un pēc tam, kad es izkāpu no vilciena Rīgas stacijā, lietus lija. Es mēģināju tikt mājās, cik ātri es varēju, bet vēl tik un tā es ienācu dzīvoklī kā slapja žurka. Man bija jāpārbauda visus vadus un ģitāru, laimīgā kārtā visa tehnika vēl bija sausa.

Man patreiz ir tāda sajūta, ka Latvijā mēs dzīvojam burbulī vai saliņā. Pēdējās dienās ir bijis ļoti maz Covid gadījumu, un koncerti/naktsdzīve vēl paliek spēkā. Ir diezgan liels arī tūristu skaits, lielākoties no Baltijas valstīm, Somijas, Polijas un Vācijas. Varbūt, kad sāksies aukstāks laiks, tad varbūt parādīsies šis otrais vilnis. Esmu sekojis Austrālijas ziņām, un man it sevišķi žēl ir dzirdēt, ka Melburnā ir atkal stingrs lockdown.

Bet arī var saprast, kāpēc tie noteikumi ir tik stingri, it sevišķi, kad runa ir par strādniekiem un iedzīvotājiem veco ļaužu mītnēs. Turieties!

Man bija ļoti liels prieks saņemt šonedēļ e-pastu no Latviešu Ciema – Anitas Elbertas, kura rakstīja, ka Ciema Lielajā zālē bija iespēja noskatīties vienu no mana koncerta ierakstiem. Bija man tāda sajūta, ka man vēl arvien ir kaut kādas saites ar Ciemu Melburnā, un bija tik jauki bildēs redzēt daudzas pazīstamas sejas.

14. augustā es uzstāšos kopā ar koklētāju Laimu Jansoni; būtu forši atkal piesaistīt atbalstu un skatītājus no Austrālijas-latviešiem, gan varbūt tiešraidē, gan ierakstā pēc tam!

Kamēr vasara ir vēl klāt, mēs mēģinām izbaudīt visus Latvijas labumus un īpašības. Pēdējā mēnesī mēs ar Lailu esam taisījuši mazsālītus gurķus, skābos gurķus, Latvijas zemeņu ievārījumu, un bija arī iespēja sēņot. Es tagad sāku saprast, par ko mani vecvecāki stāstīja no savas bērnības. Tiešām, tie dārzeņi un ogas, kas ir pašlaik pieejami tirgū, ir apbrīnojumi garšīgi un lēti! Ziemā jau būs cits stāsts. Tas, kāpēc jāiemācās, kā gatavot konservus un žāvētas preces!

Šomēnes esmu bijis tāds diezgan aizņemts, un atkal es kavējos ar savu rakstu, bet es atsūtīšu arī dažas bildes, lai redzētu kā mums šeit iet!

Līdz nākamreizei!

Ivars
25.07.2020.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com