Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lielvārdes josta

Garīgais komentārs

Laikraksts Latvietis Nr. 609, 2020. g. 12. aug.
Raimonds Sokolovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ārijas Baumanes svaigi uzaustās Lielvārdes jostas. FOTO Ilze Švarca.

Ozola stabs ar Lielvārdes jostu Pokaiņos. FOTO Aina Gailīte.

Ozola stabs ar Lielvārdes jostu Pokaiņos. FOTO Aina Gailīte.

Rakstā zem filmas Lielvārdes Jostas stāsts (2015.g.), ko veidojis raidījums Kadrs Kultūrā, un kas skatāms uz Youtube, ir teikts: „Lielvārdes josta ir viens no senākajiem latviešu noslēpumiem. Sarkanbalta gluži kā Latvijas karogs, josta sevī ietver ziņas, kam teju piemīt maģisks spēks. Lielvārdes jostu nereti dēvē par vēstuli no kosmosa. Caur jostā ietvertajām zīmēm nākamajām paaudzēm no senatnes nodota sakrāla šifrētā ziņa un informācija par seno cilvēku pasaules uztveri.“

Bet ko būtu šodien, manuprāt, jāatceras visiem interesentiem un katram latvietim īpaši.

Pirmkārt, jau – Lielvārde ir saprotama nevis kā lielā varde (jeb big frog – angl.), bet kā Lielā Vārde jeb Lielie Vārdi (great words-angl.). Tā ir vieta Latvijā, un tur radītie veidi, kur un kā tiek sacīti Lieli Vārdi. Tas ir arī slavenais objekts – josta, kas satur Lielus Vārdus. Tas ir šo Vārdu krājums. Arī persona (siev. dzimtē!), kas saka Lielos Vārdus – LielVārde.

Otrkārt, populāri tiek sacīts vienskaitlī – josta. Bet ir zināmi aptuveni 70 galvenie paveidi, un tie visi pieder pie Lielvārdes jostas. Lielvārdes jostā vairums modeļiem priekšgalā ir redzams ar sarkanu uz balta ieausts ķīlis, kas sastāv no trim kailiem kontaktiem: labā, kreisā un vidējā, kas pāriet difūzijās un noformē staru. Tas iet jostai vienmēr pa priekšu, idejiski norādot, kur Civilizācijai uz Zemes un Visumā ir jāiet. Stars kopā ar jostu ir latviešu tautai, tā sakot – Visuma Kuģis vai kā citā senvalodā saka – Merkhaba. Caur to latvju tauta var eksistēt vienmēr, visos nākamajos laikmetos kā tauta. Rasmas Rozītes tulkojumā vācu mistiķe Dina Rīsa to dēvē – par latviešu tautas svētajiem rakstiem. Tas uzlūkojams gan kā Artifakts gan arī kā Progress. Tas ir antīkais instruments, kas piešķirts veselai civilizācijai. Lielvārdes josta tās kopumā satur līdzsvaru starp Veco pasauli un Jauno pasauli. Virziens – centrisks.

Saskaņā ar tās tulkiem, josta satur cilvēka ģenētiskos kodus gan tos, kas jau aktivizēti šais laikmetos, gan arī tos, kas vēl tiks aktivizēti nākotnē. LielVārde kā instruments ir kaut kas daudz vairāk nekā tikai šo aspektu atspoguļojums. Tā ir šo aspektu aktivizators. Lielvārdes josta ir kā skalpelis ķirurgam, kosmiskā uguns mistiķim, zizlis priesterim un silta šalle katram – ar tās rakstiem.

Šodien pētījumu rezultātā tā var tikt vērtēta simbolu-ģenētikas-psiholoģijas-ritmikas principu daļēji apzinātā izpratnē, kas uz cilvēku un vidi veic konkrētu iedarbi. Tas, ko senie vērtēja kā zināšanas (ieskaitot Baltu civilizāciju), un pazina kā Kosmisko spēku principus. Tos, ko senās civilizācijas lietoja milzu celtņu būvēm gravitācijas manipulācijai. Tos, ko šodien daļēji no jauna atklāj ar jūtīgām aparatūrām.

Latvieša mājvietā vai goda vietā, vai atvilktnē atrodas Lielvārdes josta, vai arī ar tās simboliem piesātināti izstrādājumi. Tāpat kā kristieša mājvietā atrodas Bībele. Latvieša – kristieša mājvietā atrodas abas.

Melburnas Latviešu ciema daiļamatniecības istabā Lielvārdes josta stiepjas cauri visai telpai. Ciema baznīcā Auseklis rotā altāri. Vienības draudzes ziņās logo satur divus Auseklīšus.

Ir tulkotāju uzskats, ka jostā ilustrēta kristietības ienākšana vēsturē, kā arī atspoguļota Kristus Otrreizējā Atnākšana, kas vēl sagaidāma visas civilizācijas mērogā. Atcerēsimies, ka Jaunajā Derībā ir apstiprināts fakts – katra tauta Jaunajā Pasaulē ienesīs savas dārgās mantas. Jēzus neaizliedz tautiskumu, bet to stiprina un svētī. Mēs dziedam baznīcas dziesmā: Nāc, Tu, latvju Pestītājs!

Mācītājs Raimonds Sokolovskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com