Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


MLV darbojas kā parasti, bet neparastā veidā

Stundas notiek attālināti

Laikraksts Latvietis Nr. 611, 2020. g. 26. aug.
KB -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLV_2v

ZOOM stunda 15. augustā. FOTO Ingrīda Eimane.

Abas klases kopā pirms COVID-19; 2015. gadā. FOTO Andris Atvars.

Kā parasti, Melburnas Latviešu vidusskolā (MLV) notiek stundas, bet neparastā veidā – attālināti. MLV darbība turpinās, neskatoties uz apstākļiem, kas saistās ar COVID-19 epidēmiju.

Ingrīdas un Andra Eimaņu vadībā jaunieši katru nedēļu sastopas ar skolotājām, lietojot Zoom. Skolotājas Līgas Dārziņas, Karīnas Jaunalksnes un Ievas Kainas ierosmē jaunieši pētījuši dažādus tematus un gan par tiem rakstījuši, gan stāstījuši. Daži no tematiem: Tautas Atmodas laikmets, latviešu mākslinieki Austrālijā, pilis Latvijā, latviešu kādreizējās kolonijas Tobago salā un Gambijā u.c. Šo mācību gadu iesāka 15 skolēni, bet tagad piedalās 11; četri ir izstājušies šai gadā.

Edītes Atvaras pieaugušo klase katru nedēļu rakstīja uzdevumus un tos sūtīja, lietojot e-pastus. Stundas kopš jūlija mēneša pārtrauktas, jo vairākiem klases audzēkņi jārūpējas par kādu savas ģimenes locekli.

Kārļa Brēmaņa pieaugušo klasei katru nedēļu tiek nosūtīti rakstiski uzdevumi un ar četriem audzēkņiem – katram 30 minūšu garas telefona sarunas – stundas ar skolotāju. Viens no iknedēļas rakstiskiem uzdevumiem ir tulkot 10-15 teikumus par kādu pazīstamu personu, kuras vārds nav pateikts, bet personas vārds jāuzmin, piemēram, Mārtiņš Zīverts, ķīnietis Konfūcijs, īriete Lola Monteza, ebrejs Hudini.

Tā mācās jaunie un ne tik jaunie Melburnas Latviešu vidusskolas audzēkņi. Vecums MLV jauniešu un pieaugušo klašu apmeklētājiem ir no 14 līdz 80 gadu vecumam.

KB
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com