Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


MLV meklē jaunus vadītājus un skolotājus

Skolas nākotne atrodas krustceļā

Laikraksts Latvietis Nr. 613, 2020. g. 9. sept.
Ingrīda un Andris Eimaņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLV_2v

Melburnas Latviešu vidusskolas skolēni un skolotāji Valsts svētkos 2019. gadā. FOTO no Ingrīdas Eimanes personīgā arhīva.

Melburnas Latviešu Vidusskolai (MLV) nākotne atrodas krustceļā, vai tā turpinās darboties nākotnē, vai skola slēgs savas durvis. Lai turpinātu darbību nākotnē pēc 2020. gada, MLV būs vajadzīgi jauni skolotāji un vadība.

MLV ir darbojusies kopš 1972. gada, un cauri gadiem tā ir audzinājusi mūsu Melburnas jauniešus latviskajā vidē. MLV ir vienīgā latviešu vidusskola, kura šeit – Austrālijā vēl turpina aktīvi darboties. Skolas darbību tikai varēs turpināt, ja skolēni vēlēsies piedalīties mācībās, skolotāji turpinās ziedot savu laiku un vecāki atbalstīs MLV skolas vadību. Būtu neizsakāmi žēl, ja 2020. gads būtu mūsu beidzamais darbības posms.

MLV tagadējie mērķi ir šādi: uzlabot audzēkņu latviešu valodu, paplašināt zināšanas par Latviju, sniegt interesantas un patīkamas stundas, veicināt draudzības un mudināt iesaistīšanas latviešu sabiedrībā.

MLV Vadība

Pēc trim nostrādātiem gadiem Ingrīda un Andris Eimanis vairs neturpinās darbu MLV vadības amatā, jo šī gada beigās viņu jaunākais dēls absolvēs MLV.

Lai pārņemtu šo vadītāju/koordinatoru lomu, meklējam kādu no skolnieku vecākiem, kuram skolēns šogad piedalās 1. vai 2. vidusskolas vai 8. pamatskolas klasē. Šī administratīvā loma nav grūta, tā koordinē MLV skolas gaitas, ieskaitot paziņojums vecākiem par skolas darbību. Darbu skaits ir arī samazināts, jo MLV nav nekāds sakars ar Austrālijas valdību, tātad, nav jāsagatavo oficiālos dokumentus līdzekļu vākšanai (for funding purposes).

MLV Skolotāji

MLV arī meklē jaunus skolotājus, kuri vēlētos nākotnē darboties ar latviešu jauniešiem. Pašreiz mums ir jau pieteicies viens skolotājs nākamajam mācību gadam, bet mēs vēl meklējām vienu vai divus skolotājus, lai varētu stundas sadalīt starp vairākiem skolotājiem, un visiem nebūtu jāziedo katra sestdiena. Nav arī jābūt profesionālam skolotājam vai skolnieku vecākam, pieņemsim arī skolotājus no plašās latviešu sabiedrības.

Mācību programmā ieskaita latviešu valodu, vēsturi, kultūru un dziedāšanas stundas. Mācību vielu izvēlās skolotāji pēc paša izvēles un skolnieku interesēm. Beidzamajos pāris gados skolēni mācījušies par Latviju, tās vēsturi cauri 100 gadiem, par slaveniem latviešiem, piedalījušies latviskā virtuvē utt.

Paredzam, ka nākamgad MLV skolēnu skaits samazināsies uz apmēram 7 skolēniem, jo šogad absolvēs 8 no 11 skolēniem. Nākamgad paredzam, ka MLV sastāvs būs trīs skolēni – 1. klasē un četri skolēni 2. un 3. klasē. Skolēnu skaits ir mainīgs katru gadiem.

Kaut gan MLV ir brīvprātīga organizācija un nemaksā algas, MLV nosedza transportu naudu katram skolotājam un vadībai, kas ir $35 – sestdienas rītu. Skola mums ir finansiāli stipra.

Liels paldies!

MLV vadība izsaka lielu pateicīgu Līgai, Karīnai un Ievai par tiem daudzajiem gadiem, kuros viņas brīvprātīgi mācīja mūsu MLV skolēnus.

Līgai Dārziņai visjaunākā meita šī gada beigās absolvēs MLV. Pēc ilgiem gadiem, ziedojot savus brīvos sestdienas rītus MLV, kā arī Daugavas skolai, Līga vairs neturpinās kā mūsu skolotāja.

Karīnai Jaunalksnei jau pirms vairākiem gadiem abas meitas pabeidza MLV, bet tomēr viņa vēl turpināja darbu mūsu skolotāju rindās. Viņa ir arī paziņojusi, ka šis – 2020. gads būs viņas pēdējais mācības gads MLV.

Mūsu trešā skolotāja un režisore – Ieva Kaina arī vairs neturpinās skolotājas lomā, jo tagad ir laiks jaunākai paaudzei pārņemt MLV darbību.

Skatoties uz nākotni, ir tagad pienācis tas brīdis, kad citiem ir jāuzņemas vadoša loma, lai turpinātu šīs MLV skolas gaitas un veidotu skolas nākotni. Gaidīsim vecākus un interesētos latviešus šajā talkā.

Ingrīda un Andris Eimaņi,
MLV pārziņi



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI





Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com