Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Pertā svin savu 71. dzimšanas dienu

Joprojām seko sen nospraustajiem mērķiem

Laikraksts Latvietis Nr. 613, 2020. g. 9. sept.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Paldies mūsu atbalstītājiem! FOTO Jānis Purvinskis.

1949. g., tieši pirms 71 gada, 21. augustā, nodibinājās Daugavas Vanagu (DV) Pertas nodaļa un tā, svētdien, 23. augustā, mēs sanācām atzīmēt šo dienu ar vanadžu gatavotajām un mums visiem, kā vienmēr jau pazīstamām, garšīgām pusdienām. Arī šodien bija atnākuši mūsu parastie čaklie atbalstītāji. Nodaļas priekšnieks Ilmārs Rudaks sveica viesus un atzīmēja, ka šodien nav tikai mūsu gadadiena, bet arī ļoti svarīga un vēsturiska diena vispār mūsu valstij.

21. augusts ir mūsu valsts atjaunotās neatkarības un brīvības sākums, kad tai dienā 1991. g. latvieši apņēmās būt atbildīgi paši par savu valsti. Un tā, šis laiks mums arī atgādina, ka 1939. g. 23. augustā divi draugi – Staļins un Hitlers ar savstarpēju līgumu iztirgoja Eiropu un nosprauda mūsu Latvijas un citus likteņus uz nākamiem 50 okupācijas gadiem. Toties, tai pašā datumā 1989. g. notika Baltijas ceļš, kurš iedvesa komunistiskās Padomju savienības bojā eju. Tā nu 21. un 23. augusts ir tiešām svarīgi datumi Latvijas vēsturē, kurus mums, pertiešiem, nebūs grūti atcerēties un iegaumēt. Ko arī vienmēr darām.

Savā īsajā sveicienā un svētku uzrunā Ilmārs minēja, ka kaut gan esam skaitliski sarukuši, tomēr DV sen nospraustajiem mērķiem mēs vēl sekojam un savu palīdzības darbu vēl godam veicam. Te viņš pateicās mūsu viesiem un jo sevišķi izteica lielu paldies Pertas Daugavas vanadzēm par to darbu, kuru viņas veic, jo bez viņām Pertas nodaļa nevarētu pastāvēt. Pēc savas uzrunas viņš aicināja mūsu vanadžu vadītāju Ritu Džonsonu, kura mūs sveica dzimšanas dienā, nolasot skaistu dzejoli, kas mums atgādināja, ka mēs visi nesam kārtīgu gadu nastu un kā to vieglāk panest ar labu humoru.

Tad sekoja mielasts. Nu gan jāsaka – īsts svētku mielasts ar skābiem kāpostiem, Ilmāra ceptām lielajiem cīsiņiem, kartupeļiem un burkāniem, nu taču īstas latviešu pusdienas, par ko atkal bija rūpējušās mūsu vanadzītes. Pat šoreiz neviens nevarēja sūdzēties par švakām sinepēm, jo tās bija vienreizēji feinas un karstas. Nu un kad vēl vēlāk mums piedāvāja kafiju un kūkas, tad tas izvērtās par īstu viesību mielastu.

Pēc kārtīgām pusdienām Jānis Vucēns mūs atkal priecēja ar mums visiem pazīstamās lugas Skroderdienas Silmačos video, bet šoreiz ļoti laikmetīgi pasniegtu kā Skroderdienas ar četru olekšu atstarpēm. Mums tiešām bija prieks skatīties un atcerēties tās ainas un mīļās dziesmiņas, kuras jau dziedātas nez cik reižu. Paldies, Jāni, par to.

Tad pēc filmiņas bija jau pienācis arī laiks atvadīties un posties uz māju pusi. Nu tad jau paldies vanagiem un vanadzēm par jauki pavadīto pēcpusdienu un uz redzēšanos nākamgad.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com