Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Melburnas Latviešu ciemā

Ar visu noslēgto pasauli mēs turpinām dzīvot ierastu dzīvi

Laikraksts Latvietis Nr. 613, 2020. g. 9. sept.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Valkājam ne vien sejas aizsargmaskas, bet – nu arī sejas aizsargvairogu. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Apsveikumu kartītes. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Skatāmies filmu „Bille“. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Tikšanās, katram sēžot savā loga pusē. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Gādājot par Latviešu Ciema iedzīvotāju veselību, visi Ciema darbinieki no 6. augusta sāka nēsāt ne vien sejas aizsargmaskas, bet – nu arī sejas aizsargvairogus. Lai arī tas apgrūtina veikt ierastos darbus, darbinieku attieksme ir ļoti saprotoša, un visi turas vēl saliedētāk šajā Melburnai un pasaulei tik sarežģītajā laikā un mēģina dzīvot ierasto dzīvi, palīdzot viens otram ar uzmundrinošu vārdu, palīdzot sagādāt sadzīvei nepieciešamās lietas un arī parūpējoties, lai visi būtu garšīgi paēduši.

Rūpes par iedzīvotājiem mājiņās

Tā Ciema virtuvē katru dienu tiek sagatavotas 25 papildus pusdienu porcijas, kuras mājiņu iedzīvotājiem piegādā Indra. Ar šo trolīti pie mājiņu iedzīvotājiem nonāk ne vien pusdienas, bet nedēļas nogalēs arī – pārsteiguma paciņas. Tāpat ar šiem ratiņiem ceļo dāvaniņas vienam pie otra. Indra uzklausa iedzīvotājus un atved no veikala preces, ja nu kāds no mājiņu iedzīvotājiem ko lūdz. Tāda jauka izpalīdzēšana un sadarbošanās...

„Aged Care Employee Day“

7. augustā – Aged Care Employee Day – Ciema darbinieki saņēma daudz apsveikumus, pateicības un uzmundrinājuma rakstus par lielo, labo darbu!

Tik daudz apsveikumu tika atsūtīti no radiem, draugiem un mājiņās dzīvojošiem, ka darbinieku istabā pie sienas tie gūlās viens virs otra.

Jaukus apsveikumus katram Ciema darbiniekam dāvināja arī Ciema vadība. Šajā dienā varēja baudīt daudz un dažādus gardumus. Paldies! Tas bija uzmundrinoši un ļoti sirsnīgi!

Valsts iestādes apmeklējums Ciemā

18. augustā – Ciemu apmeklēja strādnieki no Victorian Aged Care Response Centre, kuri no galvas līdz kājām bija tērpušies uniformās. Šie darbinieki ieradās, lai pārbaudītu, vai mēs esam labi sagatavojušies iespējamam COVID –19 vīrusa uzliesmojumam.

Izstaigājot Ciemu un iepazīstoties ar Ciema ikdienu, darbinieki devās prom. Vēlāk jautājot Ingrīdai Houkai (Hawke), kā tad pagāja tikšanās, Ingrīda atbildēja, ka gāja labi, un ka ciemiņi bija atzīmējuši savos pierakstos dažas labas idejas, kuras bija ieguvuši esot Latviešu Ciemā!

Skatāmies „Billi“

12. augustā Ciema ļaudis tika aicināti skatīties jauno latviešu filmu Bille. Filma ir gara un tāpēc tika izrādīta ar nelielu pārtraukumu. Starpbrīža laikā visi sanākušie skatītāji tika cienāti ar šokolādes saldējumu!

Lai arī gara un nopietna filma, sanākušie to noskatījās līdz pašam galam, dzīvojot līdzi Billes gaitām!

Daila turpina šūt maskas!

Daila ir sašuvusi vairāk nekā 100 maskas, un ziedojumos par tām esam saņēmuši vairāk nekā $300!

Daila stāsta, ka ir aptrūkušies kokvilnas audumi tumšākās krāsās ar vīrišķīgiem rakstiem. Tā, ka – ja kādam ir kādi atgriezumi vai ir apnikuši krekli, viss noder, jo Daila turpinās maskas šūt, un tās arvien varēs iegādāties!

Turpinām dzīvot ierastu dzīvi...

Tagad Ciema ļaudis ar saviem mīļajiem satiekas pa lielu gabalu, katram sēžot savā loga pusē. Tā tiek pārrunātas visdažādākās lietas un svinētas arī dzimšanas dienas! Torte loga vienā pusē, sveču pūtējs otrā.

Tāpat cilvēki sazinās ar Skype un Zoom programmu palīdzību, kad sarunājas ar saviem radiem visā plašajā pasaulē.

Ar visu noslēgto pasauli mēs turpinām dzīvot ierastu dzīvi – apsveikuma kartiņas gatavo iedzīvotāji, puķes saplūcam Ciema dārzā un svētku kūku izcepam no pašu dārzos izaugušiem apelsīniem.

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com