Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Muzejs un pētniecības centrs „Latvieši pasaulē“

Aicinājums atbalstīt

Laikraksts Latvietis Nr. 627, 2020. g. 9. dec.
Sarma Muižniece Liepiņa un Ieva Vītola -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs

Tekstilmākslinieces Laumas Cennes kvadrātiņš, veidots muzeja „Latvieši pasaulē“ projektam „Stāstu sega“ 2018. gadā. FOTO Muzejs „Latvieši pasaulē“.

Mīļie muzeja un pētniecības centra „Latvieši pasaulē“ biedri, draugi un atbalstītāji!

Visiem 2020. gads ir bijis neierasts. Jums. Mums. Ceram, ka turaties veseli, vingri!

Šogad muzeja krājumu, kurā ir 18 000 vienību, papildināja Indijas latvietes steigā sašūta aizsargmaska no lina; Igaunijas latvietes Lauras Šmidebergas trauslās stikla rotas COVID-19 vīrusa formā. Izveidojām Rīga 1944 orientēšanos pilsētvidē, ko var veikt svaigā gaisā vienatnē vai mazās grupās. Populārie Rudens LaPa pasākumi šogad noris nevis Vecrīgā, bet virtuālajā internacionāli pieejamā pasaulē, tāpat kā 8 stundu garais Valiant filmas atbalsta ZOOMatons. Atjaunotajā muzeja mājas lapā www.lapamuzejs.lv izceļam nodaļas Muzejs runā un Muzejs rāda. Nemainās tas, ka Latvieši Pasaulē ir nevalstiska organizācija, kuras darbību 13 gadu garumā uztur un atbalsta galvenokārt ZIEDOTĀJI!

Mums nepieciešami $40 000 nākamā gada sekmīgai darbībai, lai paturētu visus darbiniekus, kas īstenojuši tik veiksmīgās, ietekmīgās, pat inovatīvās muzeja un pētniecības centra programmas. Mums apsolīti divi ziedojumi, viens – $5 000, otrs – 5000 eiro, JA vien līdz šī gada beigām no sabiedrības saņemam $30 000!

LŪDZU, palīdziet mums sasniegt summu, kas pievienos šos papildus $10 000!

Ko paveicām 2020. gadā par pagājušā gada nogalē saziedotajiem $48 000 un papildus piesaistītajiem grantiem projektu konkursos?

 1. Pieņēmām uz gadu vēl vienu krājuma glabātāju – Uldi Dimiševski. Krājuma glabātāji un muzeja kuratori nemitīgi strādā pie dāvināto priekšmetu aprakstīšanas, dāvinātāju intervēšanas, fotogrāfiju atšifrēšanas, lai katra dāvinātā priekšmeta nozīme būtu skaidra un skatāma vēsturiskā kontekstā.
 2. Sagatavojāmies muzeja valsts akreditēšanai un akreditācijas komisijas vizītei 2020. gada 28. oktobrī.
 3. Uzņēmām 2400 skolēnu, ģimenes un draugu grupas izlaušanās spēlē un izstādē Bēgļu gaitās. Spēle un izstāde Bēgļu gaitās ieguva 2. vietu Latvijas Muzeju biedrības konkursā Gada balva 2020!
 4. Muzejs izveidoja un nu Vecrīgā piedāvā interaktīvu orientēšanos pilsētvidē Rīga 1944, kas palīdz iepazīt Latvijas iedzīvotāju dzīvi Otrā pasaules kara laikā.
 5. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku ir pieejama datubāze Latvieši pasaulē – fotogrāfiju krājums (https://latviesipasaulefoto.lv). Katru mēnesi bibliotēkā no muzeja krājuma tiek izstādīts Mēneša priekšmets, kura stāstu publicē arī diasporas presē.
 6. Kopā ar režisori Māru Pelēci turpinās darbs pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas Valiant!, kas rādīs ārzemju jauniešu paņēmienus 20. gs. 80. gados uzturēt dzīvu ideju par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Vērienīgā Nyet, Nyet, Soviet izstāde pandēmijas dēļ tika pārcelta un nu notiks 2021. gadā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.
 7. Ar 2020. gada rudeni ar nepilnu slodzi muzejā darbu sāka izpilddirektore Ieva Vītola, kuras iesaiste administratīvajā darbā, organizācijas reprezentācijā un interešu lobēšanā vairos muzeja Latvieši pasaulē redzamību un finansējuma piesaistes iespējas.
 8. Šogad pandēmijas ierobežojumu dēļ pasākumu cikla Rudens LaPa vakarus rīko virtuāli: 12. novembrī – Rakstnieku cēlienu Sarmas Muižnieces Liepiņas vadībā, decembrī – Laumas Cennes un Mariannas Auliciemas stāstu par muzeja trimdas tautas tērpu kolekciju un tās aizraujošo izpēti.
 9. Ir iegādātas profesionālas foto lampas ar statīviem krājuma priekšmetu fotogrāfēšanai un digitalizēšanai.
 10. 2019. gada nogalē muzejs Latvieši pasaulē saņēma ļoti dāsnu $100 000 mērķziedojumu no Maijas Hinkles, muzeja dibinātājas un ilggadējas valdes priekšsēdes. Ziedojums, veltīts Maijas dēla Kristapa Hinkles piemiņai, iecerēts kā sēklas nauda paliekošu muzeja telpu – īpašuma iegādei.

Ar savu ziedojumu lūdzam Jums palīdzēt mums turpināt īstenot muzeja Latvieši pasaulē krājuma apstrādi, izstāžu, filmu, dažādu interaktīvu nodarbību un skolu programmu attīstību!

Sirsnīgs paldies!

Sarma Muižniece Liepiņa,
LaPa valdes priekšsēde

Ieva Vītola,
LaPa izpilddirektore

Biedrībai „Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs“ var ziedot vairākos veidos un valstīs:

 • Muzeja mājas lapā https://www.lapamuzejs.lv/iesaisties/ziedot/, maksājot ar kredītkarti;
 • ASV var sūtīt čeku, adresētu LDMF (Latvian Diaspora Museum Fund) c/o Marcis Voldiņš, 131 Langdon Street, Newton, MA 02458. (LDMF ir 501c3 bezpeļņas organizācijas statuss);
 • Kanādā, lai saņemtu nodokļu atlaidi, čeku var rakstīt uz „Latvian Relief Society of Canada – Daugavas Vanagi“ vārda, atzīmējot, ka ziedojums ir muzejam Latvieši pasaulē. Čeku lūgums sūtīt: Ms. Gunta Reynolds, Daugavas Vanagi Kanādā, 4 Credit Union Drive, Toronto, ON M4A 2N8
 • Latvijā un citur pasaulē var veikt naudas pārskaitījumu uz biedrības kontu: „Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs“, AS Swedbank, LV15HABA0551018556914, SWIFT HABALV22, reģistrācijas numurs 40008119789


Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com