Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ivars Štubis no Rīgas

Decembris

Laikraksts Latvietis Nr. 631, 2021. g. 6. janv.
Ivars Štubis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Eglīte ceļā uz mājām. FOTO Laila Grosa.

Ivars Štubis ar savu eglīti. FOTO Laila Grosa.

Eglīte Doma laukumā Rīgā. FOTO Ivars Štubis.

Ceturtais Advents ir klāt. Ceturtā svecīte jau deg Adventu vainagā, kas stāv uz palodzes pie loga. Blakus palodzei mums stāv mazā Ziemassvētku eglīte podiņā, rotāta ar gaismiņām un dekorācijām. Mājas taisītas piparkūkas ir jau gatavas, un drīzumā nāks klāt arī pīrādziņi.

Mūsu mazā dzīvoklītī ir īstā Ziemassvētku sajūtu. Ārā ir jau tumšs, un mans mobilais sola, ka vēlāk šonedēļ būs sniegs. Tas gan būtu jauki, ja man būtu iespēja piedzīvot baltos Ziemassvētkus. Tik daudz šogad es nevarēju piedzīvot normālā veidā. Ne valsts svētkus, ne ceļošanu uz citām Eiropas zemēm, ne Ziemassvētku tirdziņus...

Mēs visi zinām, kā iet pasaulē pašlaik... Traki! Noteikumi mainās katru dienu, cilvēki protestē, un dezinformācija ir izplatīta sociālos medijos. Latvijā un visur Eiropā Covids ir uzliesmojis, un lockdown ir mūsu jauna realitāte. Mēs šo visu zinām, un katrs savā veidā un pasaules malā ir cietis 2020. gadu. Es varētu šajā rakstā sūdzēties, vainot un izrādīt savas dusmas. Bet man liekas, ka nav vērts pašlaik dzīvot tādā negatīvā atmosfērā. Tas neko īsti nemainīs. Es šajā klusajā Ziemassvētku laikā esmu nolēmis domāt par tām labām lietām, kas notika šogad, un būšu pateicīgs par to, kas man jau ir.

Esmu tik priecīgs ka šogad man ir bijusi iespēja muzicēt gan solo, gan ar daudziem foršiem un talantīgiem Latvijas mūziķiem. Esmu piedalījis vairākos veiksmīgos projektos. Es jūtos, ka šogad mana dvēsele dzied, jo man ir bijusi iespēja radīt un darīt to, kas ir mana sirdslieta. Kā es varētu sūdzieties par šo? Nu labi, koncerti nav, un mūziķiem nekad nav viegli ar naudu, bet tie ir jau mazie mīnusi šogad. Man ir sajūta, ka 2021. gada vasaras sezona būs daudz aktīvāka nekā šogad. Un 22. decembrī viena grupa, kur esmu ģitārists, Grupa Jōra atklās Ziemassvētku EP ar 2 latviešu tautas dziesmām un 2 skandināvu tautas dziesmām. Būs pieejams visur onlainā. Video un vairāk informācija var atrast manā Facebook lapā vai grupa Jōra Facebook lapā!

Esmu pateicīgs un priecīgs, ka man ir mīļie cilvēki tuvumā un tālumā. Mana ģimene un draugi Austrālijā, kā arī mana draudzene, viņas ģimene un mani draugi šeit Latvijā. Grūtajos brīžos šie cilvēki vienmēr dod atbalstu un palīdzību. Diemžēl, izskatās, ka vēl būs laiciņš pirms es varēšu apkampt tos, kas dzīvo Austrālijā. Bet mēs turpināsim atbalstīt viens otru.

Katrs cilvēks ir piedzīvojis vismaz kaut kādas grūtības un sēras savā dzīvē, it sevišķi šogad, bet es ļoti ceru, ka katram cilvēkam ir vismaz viena lieta, par ko viņi var būt pateicīgi un priecīgi. No vienas puses, grūtie laiki mums māca, kas dzīvē ir svarīgs. Mums šogad ir bijis iespēja domāt par mūsu prioritātēm, un atkal atcerēties, ka cilvēki māk adaptēties un tikt cauri visādām situācijām.

Priecīgus svētkus jums, mīļie lasītāji! Mēs varam cerēt uz labāku 2021. gadu. Vienu lietu, kas ir tagad skaidrs, ka nekas pasaulē nepaliek uz vietas – cauri šiem tumšajiem 2020. gada mākoņiem gan atkal spīdēs saules starus.

PS Liels paldies Ingrīdai Biezaitei! Par atgādinājumiem, teksta uzlabojumiem un pacietību, kad es ļoti kavējos ar saviem rakstiem.

Ivars,
Svētdien, 20.12.2020., plkst.16.30
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com