Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Turpināsim kulties uz priekšu

Laikraksts Latvietis Nr. 636, 2021. g. 10. febr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Katru dienu Latvijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nāk klajā ar patiešām biedējošiem skaitļiem par Covid-19 inficētajiem un mirušajiem. Mirušo skaits mēdz būt 20 līdz 30 katru dienu. Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 6. aprīlim.

Drīz būs gads, kopš sākās dažādi ierobežojumi, lai apkarotu Covid-19 izplatīšanos, bet dažreiz liekas, ka neesam nemaz kļuvuši gudrāki.

„Cik var izplatīt šos melus? Nu jau sanāk, ka katram otrajam iedzīvotājam būtu jābūt saslimušam, tikai ne es, ne mani radi, ne draugi, ne kolēģi nevienu nezin. Kādam kaimiņos attāli radi paslimojuši pāris dienas ar saaukstēšanos un viss.“ Tāds komentārs parādījās sestdien pie jaunākās statistikas publicēšanas SPKC lapā Feisbukā.

Latvijā 71 320 cilvēkiem ir bijis apstiprināta Covid-19 infekcija, un 1327 miruši (6. februāra dati). Tātad, ne katram otrajam, bet gan katram 27. Ar šādu proporciju, ir vēl arvien iespējams, ka cilvēkiem ar pat 50 vai 100 paziņām nav pazīstams neviens, kurš bijis inficēts. No manas puses jāapstiprina, ka manā paziņu lokā ir vairāki, kuri ir ļoti smagi slimojuši ar Covid-19.

Jaunie ārkārtējās situācijas noteikumi šajā smagajā laikā mazliet atvieglo dažus ierobežojumus tirdzniecībā, bet pastiprina citus. Bija jau spēkā noteikums: „iepirkšanās grozu, ratu vai tirdzniecības pakalpojumu sniedzēja iepirkšanās somu skaits kopā nedrīkst pārsniegt maksimāli atļauto apmeklētāju skaitu tirdzniecības vietā. Bez iepirkšanās groza, ratiem vai tirdzniecības pakalpojumu sniedzēja iepirkšanās somas atrašanās tirdzniecības vietā ir aizliegta“. Toties, veikalā, kur skaidri paziņots, ka drīkst atrasties tikai 39 apmeklētāji, aiz paziņojuma var saskaitīt 64 tukšus grozus, un pašā veikalā ir jau 20 līdz 30 apmeklētāju. Pie veikala ieejas norāde: „Bez iepirkumu groza vai ratiem atrasties veikalā ir aizliegts“.

Sākusi darboties vietne manavakcina.lv, kur var pieteikties uz Covid-19 vakcinēšanu. Cik var saprast, tā patlaban tikai uzkrāj cilvēku datus, un jebkāda plānošana notiks tikai „Brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas“. Tāda ziņa ir mazliet mulsinoša, jo jau notiek vakcinācija.

Vēl arvien ticama informācija nav viegli pieejama. Piemēram, vai vakcinētie cilvēki varēs paši inficēties un tālāk inficēt citus? Latvijā viena vadošā autoritāte izsaka vienu domu, bet tad piebilst „bet vēl pierādījumu nav“. Tas nozīmē, ka masku vilkšana nekur nepazudīs vēl labu laiku.

Turpināsim kulties uz priekšu, un nepaļausimies skarbo faktu noliedzējiem!

GN
2021. g. 10. februārīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com