Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Apmeklējot MLB Daugavas skolas 65. izlaiduma aktu

Melburnas Latviešu nams atkal atver durvis

Laikraksts Latvietis Nr. 636, 2021. g. 10. febr.
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLBDaugavasSkola_2v

MLB Daugavas skolas izlaiduma akts. FOTO Viktors Brenners.

Bija laiks, kad latviešu sabiedrībā Melburnā bija daudz un dažādu sarīkojumu un aktivitātes, bet COVID-19 aizliegumi to visu pārtraukuši. Cik atceros, Latviešu namā pēdējo reizi biju bijusi 2020. gada februārī uz kora BALSIS koncertu, tātad turpat pirms gada.

Sestdien, 2021. gada 30. janvārī, bija tiešām prieks atkal redzēt, ka namā darbojas. Bija sanācis paprāvs skaits nama un skolas darbinieku un sarīkojuma apmeklētāju – tādu kā es. Ienākot namā, visiem bija jāreģistrējas. Ar prieku viens otram paklanījām galvu sasveicinoties, bet rokas nesniedzām. COVID noteikumus bija jāievēro.

Nama Lielajā zālē, kurā notika izlaiduma akts, krēsli bija izkaisīti ar atstarpēm, nevis rindās kā agrākajos sarīkojumos. Kopā zālē bijām gandrīz 40 cilvēku.

Sarīkojumu novadīja Melburnas ilggadīgais pedagogs Kārlis Brēmanis. Aktu atklāja skolas pārzine Dzintra Latiša. Tad skolas absolventi ienesa Latvijas karogu. Visi kopā nodziedājām Dievs, svētī Latviju. Sekoja mācītāja Elberta svētbrīdis, tad skolas pārzines runa, pēc kuras skolas absolventi karogam piestiprināja piemiņas plāksnīti pirms to nodeva nākošai 8. klasei. Pēc tam 8. klases audzinātāja Lāra Brennere uzrunāja savus audzēkņus, tagad absolventus, kas bija: Dana Kasparsone, Ēriks Rolavs un Lārs Sveilis. Skolu un absolventus apsveica arī vairāku organizāciju pārstāvji. Šo runu gaitā atklājās, ka absolventu mīļākais ēdiens ir pīrāgs.

Vēl bija absolventu runa, noslēguma dziesma Daugav' abas malas, un tad karogs tika iznests. Abi mani dēli, Daugavas skolas absolventi (arī Melburnas Latviešu vidusskolas), tagad ir skolotāji Daugavas skolā. Roberts māca vēsturi un Viktors – folkloru. Arī mana mazmeita, Lāra (Roberta meita), māca latviešu valodu un tautas dejas.

Tiešam bija prieks piedzīvot, kā mana ģimene turpina piekopt latvietību. Mazmeitas Lāras bērni apmeklē Daugavas skolu un divpadsmitos bija klāt, lai uzsāktu jauno skolas gadu. Tātad mūsu ģimenes četras paaudzes bijām klāt skolas aktivitātēs vienā reizē. Jauks piedzīvojums.

Kā parasti, aktam beidzoties, piedāvāja kafiju, tēju, maizītes un torti un vēl kādu brīdi kopā pačalojām. Nama kafejnīca arī darbojās. Nama dāmas un papa-dāmas tur šiverēja un piedāvāja savu ierasto plašo latviešu uzkodu klāstu. Cerams, ka drīz atkal regulāri piedāvās pusdienas.

Prieks piedzīvot, ka neskatoties uz COVID-19 ierobežojumiem (nu jau mazliet atvieglotiem) vēl pastāvam un darbojamies. Mums vēl ir nākotne. Darīsim visu, ko varam, lai to saglabātu!

Eva Brennere,
mamma, vecmamma un vecvecmamma vai kā dēls Viktors saka – dižmamma
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com