Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rakstu krājumu atvērs LNB

Latvijas 19. gadsimta vēstures konferences referāti

Laikraksts Latvietis Nr. 637, 2021. g. 17. febr.
Augusts Zilberts -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNB

Grāmatas „Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā“ vāks.

Trešdien, 17. februārī, plkst. 15.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) notiks zinātnisko rakstu krājuma Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā atvēršana. Tā būs skatāma LNB mājaslapā un Facebook lapā.

Pasākumā ar priekšlasījumiem uzstāsies: projekta vadītāja Vija Daukšte, krājuma sastādītājs un atbildīgais redaktors Gvido Straube, filozofs un lasītājs Igors Šuvājevs, literatūrzinātnieks un viens no krājuma autoriem Pauls Daija.

Rakstu krājumā apkopoti starptautiskā zinātniskā konferencē lasītie referāti. Tā notika Latvijas valsts simtgades programmas projekta Latvijas valstiskuma idejas vēsturiskais ceļš kopējā Eiropas kultūras telpā ietvaros – 2018. gada 6., 7. un 8. decembrī LNB. Konference klausāma arī audio formātā vietnē SoundCloud.

19., saukts arī par garo gadsimtu, bija būtisks laiks Latvijas teritorijas attīstībā un izšķiroši ietekmēja valstiskuma pamatu rašanos, tādējādi padarot par iespējamām idejas par neatkarīgas Latvijas dzimšanu. Kādi bija faktori, kas ietekmēja situācijas attīstību – šo jautājumu mēģina atbildēt 12 autori no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Šveices.

19. gs. ir laiks, kad notika Nacionālās atmodas kustība un uz Latvijas vēstures skatuves parādījās nacionālā inteliģence. Tomēr šis bija arī izaicinājumu laiks baltvāciešiem, kuri ir dzīvojuši Latvijas teritorijā kopš 13. gs. un ilgi bijuši situācijas noteicēji. Viņi 19. gs. ir nonākuši krustcelēs, un viņiem jāmēģina saprast jauno laiku un pieņemt no tā atkarīgos lēmumus. Tāpat 19. gs. ir laiks, kad Krievijas impērija mēģina mainīt attiecību modeli savā politikā pret Baltijas provincēm. Aktualizējas starptautiskā dimensija, jo sevišķi Vācijas skatījums uz Baltiju.

Šīs grāmatas uzdevums ir meklēt jaunus faktus un to skaidrojumus, interpretācijas, lai dziļāk ieraudzītu daudzu procesu kopsakarības un mijiedarbību, jo šodienas Latvijas valsts savās saknēs ir krietni dziļāka, un 19. gs. ir viens no loģiskiem un būtiskiem tās posmiem.

Zinātnisko rakstu krājums Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā ir LNB un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes kopdarbs, kas veikts ar programmas Latvijas valsts simtgade finansiālu atbalstu. Grāmatas koncepcijas autors un sastādītājs ir vēstures profesors Gvido Straube.

Izdevumu var iegādāties LNB veikalā Draugu telpa; cena – EUR 15,00. Aicinām sazināties ar veikalu! Tālrunis: +371 67843767, e-pasts: gaisma@gaisma.lv

Augusts Zilberts,
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēkāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com