Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Melburnas Latviešu ev. lut. draudzes pilnsapulce

Bija atlikta no 2020. gada

Laikraksts Latvietis Nr. 637, 2021. g. 17. febr.
Eva Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SvKrustaDraudze

Dievkalpojumā kalpoja māc. Aldis Elberts. FOTO Ilze Nāgela.

MLELD pilnsapulce. Runā draudzes priekšnieks Kārlis Kasparsons. FOTO Ilze Nāgela.

MLELD pilnsapulce. FOTO Ilze Nāgela.

MLELD pilnsapulce. FOTO Ilze Nāgela.

Svētdien, 7. februārī, pēc dievkalpojuma, plkst. 12 Svētā Krusta baznīcas zālē notika Melburnas Latviešu ev. lut. draudzes pilnsapulce.

Cenšamies COVID-19 neļaut izpostīt visas mūsu sabiedriskās aktivitātes. Kad ierobežojumi nedaudz atvieglojās, varējām noturēt draudzes atlikto 2020. gada pilnsapulci.

Pirms pilnsapulces varējām apmeklēt dievkalpojumu Sv. Krusta baznīcā, ko vadīja mācītājs Aldis Elberts. Tika cieši ievēroti COVID-19 noteikumi. Baznīcas solos drīkstēja aizņemt tikai katru otro sēdvietu. Atstājot baznīcu, parasti mācītājs ikvienam, izejot no baznīcas, sniedza roku, šoreiz – to nedrīkstam. Arī zālē, baznīcas zālē, kur notika pilnsapulce, krēsli bija salikti ar lielām atstarpēm; sēdējam apmēram 1,5 m attālumā viens no otra.

Pilnsapulcē bija ap 35 dalībnieku. Kvorums bija sasniegts. Pilnsapulci atklāja draudzes priekšnieks Kārlis Kasparsons. Centās pieturēties pie 2020. gada izsludinātās pilnsapulces darba kārtības, kas ne vienmēr bija viegli.

Cik saprotam, COVID-19 ierobežojumos dievkalpojumi baznīcā un aktivitātes zālē tikpat kā visu 2020. gadu nevarēja notikt. Visa pagājušā gada laikā tika noturēti tikai 3 dievkalpojumu – 2 gada sākumā – pirms pandēmijas un 1 gada nogalē – Ziemassvētkos. Nolēma dievkalpojumus tagad atsākt reizi mēnesī. Draudzes locekļu skaits turpina sarukt. Kādreiz bijām ap 2000, tagad zem 300. Ir manāms, ka interese par kristīgo ticību vispār sarukusi un ne tikai latviešos. Kur agrāk Ziemassvētki tika svinēti kā Kristus dzimšanas svētki, tagad galvenais ir brīvdienas un apdāvināšanās.

Draudzes finanses vēl turas. Par finanšu situāciju sniedza pārskatu draudzes kasieris Andris Atvars. Ar patreizējo kapitālu varētu vēl piecus gadus pastāvēt, bet, ja nezinām kā COVID-19 vispār iespaidos mūsu nākotni, ir grūti plānot uz priekšu.

Uz 2021. gadu ievēlēja patreizējo draudzes priekšnieku un valdi. Valdei ir nepieciešams vēl viens loceklis; ievēlēja Pēteri Saulīti, kas ir ar pieredzi draudzes darbā.

Paldies mācītājam, draudzes priekšniekam, valdei un citiem darbiniekiem par veikto darbu. Vēlam to sekmīgi turpināt pašreizējos grūtos apstākļos!

Gribētu vēl pieminēt mazliet par šīs draudzes vēsturi. Ar vīru Edgaru un tēvu Artūru 1950. gada oktobrī izbraucām no Bremerhaven, Vācijā uz Austrāliju ar kuģi Fairsea. Pāris dienas pirms tam mācītājs Arnolds Grosbachs latviešiem noturēja atvadu dievkalpojumu Delmenhorst bēgļu nometnē, kur mēs arī piedalījāmies. Man patika, kā viņš runāja un piesaistīja cilvēkus. Gan mēs, gan Grosbachu ģimene, apmetāmies uz dzīvi Melburnā, kur mācītājs ap 1951. gadu nodibināja Melburnas trešo latviešu luterāņu draudzi, kurā mēs tad iestājāmies. Tātad tagad sastāvu šajā draudzē cik gadus jau? Daudz – 70!

Draudzes locekle Eva
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com