Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas diplomātiskais dienests

Pirmais gadu simts bijis spožs

Laikraksts Latvietis Nr. 638, 2021. g. 24. febr.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Plaketes. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā, š. g. 26. janvārī, Valsts prezidents Egils Levits piešķīra plaketes ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un visam Latvijas ārlietu dienestam, novērtējot viņu ieguldīto darbu un novēlot izturību un veiksmi Latvijas diplomātijas nākamajā simtgadē. Šodien Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis piedalījās šo apbalvojumu svinīgajā nodošanas ceremonijā.

„Lai kā Latvijas valstij ir gājis tās pirmajos 100 gados, es gribu teikt, ka Latvijas diplomātiskajam dienestam šis gadu simts ir bijis spožs. Jau sākot ar 1918. gada novembri, kad uz piezīmju papīra malām Zigfrīds Anna Meierovics rakstīja notas uzmetumu britu valdībai, lai pēc tam 11. novembrī Latvijas Pagaidu valdība tiktu pienācīgi atzīta, gan pirmajos gados palīdzot simtiem tūkstošu I Pasaules kara latviešu bēgļu atgriezties dzimtajā zemē, gan spoži panākot Latvijas de iure atzīšanu, gan laikus informējot Latvijas valdību par totalitāro lielvaru Eiropas sadalīšanas plāniem. Arī pēc kara ārlietu dienests godam, nesavtīgi un neatlaidīgi pārstāvēja de iure Latvijas valsti visas okupācijas gadus, pat brīžos, kad tas šķita pavisam bezcerīgi. Savukārt pēc neatkarīgas atgūšanas diplomātiskais dienests ir veiksmīgi vadījis Latviju visās organizācijās un savienībās pasaulē, kur Latvijai kā modernai, demokrātiskai un tiesiskai valstij ir jābūt. Tādēļ novēlu Latvijas ārlietu dienestam arī turpmākos uzdevumus paveikt tikpat spoži kā pirmajā gadu simtā! Īpašu paldies saku arī Valsts prezidenta vārdā ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, kurš jau ilgus gadus vada ārlietu dienestu. Novēlu to darīt tikpat pārliecinoši arī turpmāk!“ pasniedzot Valsts prezidenta plaketes, sacīja A. Teikmanis.

LV prezidenta kanceleja
17.02.2021.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com